Придружете се на Ware 5PCS Rotary Burr RAPS Files Постави вежбачки битови Ротари алатка 1/4 6mm Shank за дрво пластична резба за резба за мелење на полирање
Свеж

Придружете се на Ware 5PCS Rotary Burr RAPS Files Постави вежбачки битови Ротари алатка 1/4 6mm Shank за дрво пластична резба

DEN 1.00

Достапно.

◆ ДИАМЕТЕР НА ШАНК : 6мм/приближно. 1/4 ". Дијаметар на главата : 13мм/приближно 1/2". ◆ Облик : 5 форми како топка, овална, цилиндар, голем конус, мал конус. Количина : 5 парчиња/1 сет. ◆ прецизност за заби за сечење, ефикасно сечење. ◆ Добар квалитет на обработка, без прашина и без загадување, во голем дел од работата што може да го замени малото тркало. ◆ Погоден за работно парче со мала цврстина, како што се меко дрво, пластика и гума, што се користи за мелење, полирање, резба и мебел површини. Полиран артефакт за обработка на дрво. Опис : Никогаш не се монтирани, високо квалитетен, долг животен век и лесен за носење. Прецизно машини за сечење заби, ефикасно сечење. Добар квалитет на обработка, без прашина и без загадување, во голем дел од работата што може да го замени малото тркало. Погодно за работно парче со мала цврстина, како што се меко дрво, пластика и гума, користени за мелење, полирање, резба и мебел површини. Ротациониот сет на Бурр вклучува 5 популарни форми : топка, овален, цилиндар, голем конус, мал конус. Полиран артефакт за обработка на дрво. Спецификација : Материјал : Алуминиумски челик Шанк Дијаметар : 6мм/приближно. 1/4 "Дијаметар на главата : 13мм/приближно 1/2" Облик : 5 форми како топка, овален, цилиндер, голем конус, мал конус количина : 5 парчиња/1 сет пакет вклучува : 5 парчиња/поставени ротирачки датотеки како прикажани како слика Забелешка : Ве молиме, проверете го изгледот, големината и формата на стоката внимателно и потоа споредете ги со вашите оригинални производи пред да нарачате, благодарам. Различна светлина и поставување може да предизвикаат малку поразлично од бојата на артикалот од вистинската на сликата. Бидејќи големината погоре се мери со рака, предметот што сте го добиле, малку се разликува од сликата. Те молам, не ми пречи, благодарам!.

Детали

Избор на клиенти