ExiT 2PCS DC Електрична опрема 4.2V 50000RPM 6mmx12mm мотор со голема брзина W CW за RC хеликоптер
Свеж

ExiT 2PCS DC Електрична опрема 4.2V 50000RPM 6mmx12mm мотор со голема брзина W CW за RC хеликоптер

DEN 0.33

Достапно.

Земја на производство : Кина; Материјал : пластика, метал; Нето тежина : 4 G. Содржина на пакетот : 2pcs x мотор, 2 парчиња x пропелер; Главна боја : сребрен тон, црн; Protect Package Quantity : 2. Големина на моторот : 6 x 12mm/ 0.24in x 0,47in (d*l); Име на производот : DC Motor W Propeller. Напон : DC 4.2 V; Брзина : 50000rpm. Дија за ротација на пропелер : 46мм/1.83in; Тип на реквизит : CW. Земја на производство : Кина; Материјал : пластика, метал; Нето тежина : 4 G. Содржина на пакетот : 2pcs x мотор, 2 парчиња x пропелер; Главна боја : сребрен тон, црн; Protect Package Quantity : 2. Големина на моторот : 6 x 12mm/ 0.24in x 0,47in (d*l); Име на производот : DC Motor W Propeller. Напон : DC 4.2 V; Брзина : 50000rpm. Дија за ротација на пропелер : 46мм/1.83in; Тип на реквизит : CW. Опис : 1. Висок квалитет и перформанси за полнење2. Лесен, издржлив, практичен и удобен за употреба3. Ниска потрошувачка на енергија4. Компактен, удобен и лесен за замена5. Безжичниот мотор е погоден за микро -четири оски авиони или минијатурен едриличар.

Детали

Избор на клиенти