Дното на базаерот на јадрото на јадрото на Ситка
Свеж

Дното на базаерот на јадрото на јадрото на Ситка

DEN 0.67

Достапно.

96% полиестер, 4% еластан. Направени во САД или увезени. Повлечете го затворањето. Машинско миење. Брзо сушење ткаенина од руно-Основното дно со средна тежина нуди совршена тежина и брзо сушење на руно изолација за оптимална топлина без да се прегрее ловецот. Основна основа-Ловците имаат потреба од основно парче од следната кожа што може да ги опфаќа варијациите на температурата во текот на сезоните со цел да се регулираат топлината и потта. Gusseted Design - Gusseted Design овозможува слобода на движење додека се искачува на следниот столб од дрвја или патувајќи по следниот гребен, во потрага по вашиот следен плен. Дното со високи перформанси-Ниско-профилот на половината и споевите со низок профил на рамнини од овој слој со средна тежина обезбедуваат апсолутна удобност додека ја балансирате топлината на вашето тело во текот на вашиот систем за поставување. Полигиена технологија - Технологијата за контрола на полигиените обезбедува дишеност, управување со влага и контрола на мирисот, ве одржува лов за време на долги експедиции. Основно дно со средна тежина на дното на јадрото во средна тежина нуди совршена тежина и брзо сушење на руно изолација за оптимална топлина без да се прегрее ловецот. Ова дно е основата на фондацијата бидејќи условите се ладат од средината на сезоната до пошироко. Хантерите имаат потреба од А. Основно парче од следната кожа што може да ги опфати варијациите на температурата во текот на сезоните со цел да се регулира топлината и потта. Нашата стратегија беше да се изгради дно на основниот слој што може да го извади студот од средната сезона, се наоѓа до крајот на сезоната. Користевме брзо сушење, средна тежина на удобно истегнување на руно со технологија за контрола на полигиен за да испорачаме дишеност, управување со влага и контрола на мирисот. Ова дно со високи перформанси го поставува крајниот прекршок/одбраната против оддалеченост од влагата подалеку од вашата кожа, оставајќи ве удобно и фокусирано на доживување на ловот. Карактеристики : - Брзо сушење, удобно истегнување на средно -wigfleece - Конструкција на цвест со низок профил на цвест - минимално засолниште - еластична лента со низок профил - Gusseted Design - брза суво, средна тежина на удобност во комбинација (96% полиестер/4% еластан).

Детали

Избор на клиенти