Симпатични налепници за нокти Цртани филмови за нокти Уметнички декорации 3Д само лепило Симпатична аниме за налепница за нокти за декорација на девојки за девојч?
Свеж

Симпатични налепници за нокти Цртани филмови за нокти Уметнички декорации 3Д само лепило Симпатична аниме за налепница за нокти

DEN 143.84

Достапно.

Количина : getе добиете 6 листови симпатични налепници за уметност за нокти, супер симпатичен цртан филм и лесен за употреба! Може да се користи за украсување на сопствената уметност за нокти, дизајн на нокти, нагласувања и многу повеќе! Секоја големина на хартија е 3,9 x 3,1 инчи. Безбедно : Симпатичните решенија за нокти се изработени од еколошки материјали, нетоксични, не ограничувајќи се на никакви нокти, декорации за нокти што можете да ги користите и за украсување на вашиот дом, случајот на мобилниот телефон, очилата, направената картичка, итн.

Детали

Item Type:
cute Decal/ cute Sticker
Material:
Paper
Size:
About 3.9in x 3.1in
Color:
As the picture shows
Quantity:
6 Sheets 3D Nail Design Stickers
How to Use:
1. Apply the nail polish color you like as the base color, let it dry completely.:
2. Choose the right size and the pattern you want, compare with the nails.:
3. Use the sticker tweezers remove the stickers, and use the sculpture pen to press the nail sticker on nail.:
4. Apply the clear topcoat and wait till dry.:
5. Finish, you designs the pattern by yourself , enjoy the pretty nails. :

Избор на клиенти