24 x 50 'ролна винил магнет за печатење - мат бело - флексибилни магнети
Свеж

24 x 50 'ролна винил магнет за печатење - мат бело - флексибилни магнети

DEN 175.84

Достапно.

24 "x 50 'винил инк -џет печатење магнетски медиуми. 30 милји - силен флексибилен магнет. Создадете печатени магнети со целосна боја за автомобили, камиони, точка на набавки, привремени сигнали и повеќе. Лесен за употреба и може да се сече со употреба на ножици или алатка Нож. Направен во САД. 24 "x 50 'винил инк -џет печатење магнетни медиуми е флексибилен мат бел магнетски лист. Совршен магнетски медиум е да се создадат магнети на возилото, да се чуваат дисплеи, привремена сигнализација, занаети, табли за пораки, украсни магнети и многу повеќе. Работи со повеќето растворувачи, еко-растворувачи, УВ и латекс инк-џет печатачи. Не за употреба во ласерски печатачи или копири.

Детали

Избор на клиенти