Салева Педрок чевли за пешачење со брзина на воздухот - женски
Свеж

Салева Педрок чевли за пешачење со брзина на воздухот - женски

DEN 1.33

Достапно.

Направени во САД или увезени. Етилен винил ацетат ѓон. Горниот : Заштитен TPU Rand, 3 F систем со кабли Kevlar со отпорно јадро на Kevlar, високо дише плетена мрежа. Ева аутсала : пешачење за брзина на Помока. Подножје : MFF+. Мидал : Ева. Адаптивни очни капаци. Направени во САД или увезени. Етилен винил ацетат ѓон. Горниот : Заштитен TPU Rand, 3 F систем со кабли Kevlar со отпорно јадро на Kevlar, високо дише плетена мрежа. Ева аутсала : пешачење за брзина на Помока. Подножје : MFF+. Мидал : Ева. Адаптивни очни капаци. Инженерски и тестиран во Доломитите, Air Pedroc е дизајниран за пешачење со брзина дури и во потопло денови во планините. Неговата високо дише ткаенина од мрежа работи за да ги задржи нозете суви. Лесниот плетен горниот дел е засилен со системот Salewa 3 F на Salewa со кабли Kevlar кои ги завиткуваат нозете и обезбедуваат дополнителна флексибилност и поддршка. Лесниот, траен TPU Rand обезбедува дополнителна заштита од карпи и остатоци. Мулти -вклопувањето на стапалото (MFF+) вклучен овозможува понатамошно прилагодување и прилагодување на вклопувањето. Надворешната брзина на Помока беше развиен за да промовира засилена прошетка и влечење благодарение на нејзината технологија S-Path што го подобрува природниот тркалање и може да се носи од градот до планините и назад. Неговата мида на Ева обезбедува амортизирање и секојдневна удобност. Овој чевли е производ посветен на Салева со високи технички перформанси и ниско влијание врз животната средина благодарение на неговиот третман отпорен на вода без PFC. Воздухот „Педрок“ е најлесниот и најагилниот чевли за пешачење со брзина на Салева.

Детали

Избор на клиенти