10 парчиња лековити кристали Стоунс поставува природен аметист роза кварц чист кварц тигар око Реики скапоцени камења најголемиот дел хексагонални точки за баланс
Свеж

10 парчиња лековити кристали Стоунс поставува природен аметист роза кварц чист кварц тигар око Реики скапоцени камења најголемиот

DEN 1.67

Достапно.

Зелен авентурин, тигар око. Tigers Eye : гради доверба и самопочит; сина боја : помош за комуникациски вештини;. 【Кристали и лековити камења】 : 10 парчиња природни кристали и лековити камења. Кристалните брадавици се многу корисни за одржување кога ви треба јасност или фокус. Материјал : Роуз кварц, чист кварц, зелен авентурин, аметист, тигар око, Опал, опсидијан, лабрадорит, лапис лазули, малахит. Родохрозит : носи сила, самопочит и креативна игра. Тие се исто така одлични за употреба во заздравување на кристали за да се насочат моќни енергии за лекување. 【Заздравување на Енер】 : Разновидноста на овој вид стапче и мноштвото на неговите употреби го прават тоа многу важно стапче за секого! Willе ги зголеми сите позитивни енергии околу вас и ќе ги пренесе сите негативни. 【ОКЦИЈА】 : Можете да го ставите во вашата спална соба, дома и канцеларија со витално значење, да ја прикажете вашата духовност на полица или на вашата работна маса со природни позадини како што се растенија. 【После услугата】 : Ако имате какви било прашања, ве молиме контактирајте со нас преку е -пошта, ние ќе ги решиме за вас ASAP. Кристал ќе биде многу корисен кога станува збор за loveубовта и работите на срцето. 【ОКЦИЈА】 : Можете да го ставите во вашата спална соба, дома и канцеларија со витално значење, да ја прикажете вашата духовност на полица или на вашата работна маса со природни позадини како што се растенија. Да се ​​доживее природата на скапоцените камења, резбите може малку да се разликуваат по големина, боја и форма. 【Функција】 Можете да користите Кристал за општо здравје и целокупна благосостојба. Тие се исто така одлични за употреба во заздравување на кристали за да се насочат моќни енергии за лекување. Роуз кварц : Охрабрува врска , поканува повеќе сочувство и грижа;. 【После услугата】 : Ако имате какви било прашања, ве молиме контактирајте со нас преку е -пошта, ние ќе ги решиме за вас ASAP. Јасен кварц : го охрабрува духовниот раст; Зелениот авентурин : носи изобилство и позитивност. Црвен Јаспер : Финален мелодија Фокус и сила; лабрадорит : Стабилизира расположенија. Тие исто така ќе ги претворат негативните енергии и секаков вид психички напади во нешто позитивно. Обсидијан : Погледнете во други области; Лапис Лазули : Охрабрува самоизразување и врски.

Детали

Избор на клиенти