Helly-Hansen Men's Lifa Merino Midlayer
Свеж

Helly-Hansen Men's Lifa Merino Midlayer

DEN 2047.68

Достапно.

Мерино волна, полипропилен. Увезени. Затворање на патент. Само миење на рацете. Нашата топла, висока перформанси Lifa Merino Midlayer комбинира светло, губење на Lifa влакна со мека надворешност на волна од мерино. Lifa : Lifa е оригиналниот основен слој на Хели Хансен изработен од 100% Lifa влакна, обезбедувајќи топлина и изолација во ладно време. Lifa природно ја повлекува влагата од кожата и на надворешниот слој на облеката, ве одржува топло, суво и удобно. Карактеристики : Чад чувар за носење без чафри, 2 џебови на рацете и 1 џеб на градите, пиштол на манжетната, еластична лента за раб на манжетни и полите, додадена ткаенина на рамото за издржливост на задниот дел. Добро за : Кампување и пешачење, одморалиште, на писта, алпски, урбан и градски живот, зима, обична. Fit : Опремено - Тенок вклопување на телото. Опремените технички облеки може да се носат над базаерите и лесните средни страни. Панталоните се потенок низ бутот и коленото и нема да одат многу под глуждот кога ќе застанат директно. Мерино волна, полипропилен. Увезени. Затворање на патент. Само миење на рацете. Нашата топла, висока перформанси Lifa Merino Midlayer комбинира светло, губење на Lifa влакна со мека надворешност на волна од мерино. Lifa : Lifa е оригиналниот основен слој на Хели Хансен изработен од 100% Lifa влакна, обезбедувајќи топлина и изолација во ладно време. Lifa природно ја повлекува влагата од кожата и на надворешниот слој на облеката, ве одржува топло, суво и удобно. Карактеристики : Чад чувар за носење без чафри, 2 џебови на рацете и 1 џеб на градите, пиштол на манжетната, еластична лента за раб на манжетни и полите, додадена ткаенина на рамото за издржливост на задниот дел. Добро за : Кампување и пешачење, одморалиште, на писта, алпски, урбан и градски живот, зима, обична. Fit : Опремено - Тенок вклопување на телото. Опремените технички облеки може да се носат над базаерите и лесните средни страни. Панталоните се потенок низ бутот и коленото и нема да одат многу под глуждот кога ќе застанат директно. Разновидната мерино-мерино со средна тежина дава губење и топлина во кој било вид активност на ладно време. Нашата уникатна техничка ткаенина Lifa ја пренесува влагата подалеку од вашата кожа, ве одржува суво и удобно. 100% мерино волна го подобрува животниот век со својата природна топлина и дишењето.

Детали

Избор на клиенти