Д-р Инфрацрвен грејач DR-9FH2240 Електричен зрачен кабел за греење на подот, 240 кв.м. / 240 волти, црвена и црна
Свеж

Д-р Инфрацрвен грејач DR-9FH2240 Електричен зрачен кабел за греење на подот, 240 кв.м. / 240 волти, црвена и црна

DEN 3.33

Достапно.

Детални спецификации - Производот е направен со трајна легура. Должина на кабелот 792 стапки; Област на покриеност : 240 квадратни метри; Влез : 240 V; Моќ : 2880 W; 3,7w/ft; Флуорополимерна изолација за проводник на кабел и ПВЦ за надворешна изолација. Прилагодлива температура - Дигитален монитор на температурата. Прилагодлив опсег на температура 40ºF - 85ºF (5ºC - 30ºC). Контрола на апликацијата - Контролирајте го зрачениот загреан под со помош на вашиот i Phone, Android телефон, i Pad или таблети. Wi Fi термостат - Поврзете се со вашиот домашен Wi Fi. Конфигурирајте ја посакуваната температура на дланката на вашата рака, каде било, во кое било време. Лесна инсталација - Изберете ја соодветната должина на кабелот, поставете го загреаниот кабел во мембраната. Следниот чекор е лесен како копирањето и залепувањето на подот. Може да се користи, но не и ограничено со мембрана на Шлутер Дитра, мембрана на продукција или мембрана за затоплување. Сјајниот под, лесен со д -р Хилер Електричен зрачен кабел за греење на подот. Нарачката доаѓа со Wi Fi термостат и монитор за инсталација за да се обезбеди дека секоја инсталација е совршена. Кога последен пат ќе влезете во вашата прекрасна плочка бања и посакувате подот да ви биде убав и топол на нозете? Електричните кабли за греење на д -р за греење се лесни за инсталирање. Едноставно поставете ги топлинските кабли на мембраната на топлотниот кабел и залепете на подот. Може да се инсталира за подни плочки, тврдо дрво, па дури и подови за тепих. Тоа е совршено решение за големи и мали простории. Електричните кабли за греење се попрактични од хидронските подни системи затоа што не секој има простор за посветена механичка просторија за сместување на хидрауличниот систем. Децата го поминуваат поголемиот дел од времето на подот, и што е поудобно од одење голи нозе на топол и пријатна под. Електричен кабел за греење на д -р Хелер, е овластен за безбедност од UL за САД и Канада. Набавете со доверба на гаранцијата на производителот на д -р Хедер 25 години. Номинален напон : 120 V, 240 V. Излез : 3.7 W/Ft +/- 10%. Радиус на свиткување : 4,6 мм. Макс. Амбиентален темперамент : 85 F (30 C). Мин. Амбиентален темперамент : 40 F (5 C). Студено олово : 2-жици 16 AWG плус мелен плетенка; Должина од 10ft (3m).

Детали

Избор на клиенти