Сензор за притисок на гуми 42753-TR3-A81 315MHz, 42753-SNA-A830-M1 TPMS сензор компатибилен со Acura CSX Honda Civic CRZ Insight Odysse Element 1-Пакет
Свеж

Сензор за притисок на гуми 42753-TR3-A81 315MHz, 42753-SNA-A830-M1 TPMS сензор компатибилен со Acura CSX Honda Civic CRZ Insight

DEN 235.04

Достапно.

【Fitment/Compatibility】 : TPMS сензор одговара за Acura 2008-2012 CSX, Honda 2008-2011 Civic, 2011-2017 CR-Z, 2009-2011 Element, 2009-2014 Fit, 2009-2014 Insight, 2011-2020 Одисеси, 2011 -2019 Одисеја турнеја (детална апликација подолу). 【Совршена замена】 : Системот за монитор за притисок на гумите (TPMS) е 100% нов и е програмиран. A830-M1. 【Долг живот】 : Сензорот за притисок на гумите има батерија со високи перформанси Freescale CR2032 и чип од 900kpa. Батеријата е направена да трае до 5-8 години нормална употреба и може да работи на -40 ° C— +125 ° C. 【Професионален тест】 : Сите сензори за притисок на гумите треба да претрпат строга контрола на квалитетот пред да ја напуштат фабриката, вклучително и тестови за издржливост, тестови со висока и ниска температура, тестови за животна средина, тестови за изведба на моторот, тестови за механичка сопственост, тестови за перформанси и бучава, тестови за јачина, итн. Гаранцијата на секој производ е 100% целосен квалитет на проверка и строго следење на неисправните производи. 【1-годишна гаранција】 : Сите сензори за мониторинг на притисок на гумите Sikeit ги исполнуваат меѓународните стандарди и воспоставија одделение за техничко истражување и развој со долгогодишно искуство за подобро да им служат на пазарите. TMPS. TMPS. Што е TPMS? Сензорот за набудување на притисокот на гумите го следи притисокот и температурата на гумите. Тоа ви помага да ја знаете состојбата на четири гуми и ве поттикнува да преземете активности за време на време за да спречите пункција и оштетување на делови од автомобили предизвикани од рамни гуми. Исто така, помага да се спречат рамни гуми, истекување на прогноза, да се намали жицата на гумите, да се продолжи животниот век на гумите, да се подобри ефикасноста на горивото и да се зголеми безбедноста на сообраќајот. Броеви за размена : 42753-SNA-A830 42753-TR3-A81 42753-TR3-A830-M1 42753-SNA-A830-M1 Fit for Acura & Honda Acura CSX 2008-2012 Honda Civic 2008-2011 Елемент 2009-2011 Honda Fit 2009-2014 Honda Insight 2009-2014 Honda Odyssey 2011-2020 Honda Odyssey Touring 2011-2019 Вклучен : 1x сензори за притисок на гуми.

Детали

Избор на клиенти