3 ПАРЧИЊА Украси За Декорација На Ноќта На Вештерките Калапи За Приврзоци За Клучеви,Ножици За Ножеви За Ножеви Епоксидна Мувла За Лиење,Пренослив Силиконски Калап
Свеж

3 ПАРЧИЊА Украси За Декорација На Ноќта На Вештерките Калапи За Приврзоци За Клучеви,Ножици За Ножеви За Ножеви Епоксидна Мувла

DEN 239.84

Достапно.

Пакетот вклучува : 3 Парчиња Силиконски Калапи за Смола. (Не содржи силиконски готови производи)10 парчиња синџир на клучеви, можете ДА НАПРАВИТЕ сам еден и единствен подарок за вашите пријатели и семејство како подароци за роденден и нова година; убава рекреација за да го убиете времето и да се опуштите. Персонализиран Дизајн САМ : Можете да изберете различни бои и материјали според вашата желба да ја дизајнирате вашата специјална декорација и да играте на овој силиконски калап целата ваша креативност. Сигурен материјал : силиконската мувла е изработена од квалитетен силиконски материјал, издржлива, безопасна и без мирис, површината на калапот е мазна, што може да му помогне на објектот брзо да се ослободи од калапот и да обезбеди интегритет на неговите форми. Лесен за употреба и чистење : Само треба нежно да притиснете на дното на калапот, силиконот ќе скокне; Откако ќе го користите, можете да го ставите во машина за миење садови или да го измиете рачно. Димензија : Ако имате какви било прашања во врска со користењето на производот или советот, слободно контактирајте не бидејќи ова доаѓа со 12 месеци гаранција и доживотни консултантски услуги, ние ќе ви одговориме во рок од 24 часа. Инструкции : 1. Проверете дали вашата мувла е мазна и чиста пред употреба. 2. Кога ќе го извадите предметот од калапот за смола, проверете дали листот од смола е целосно излечен, во спротивно ќе добиете неисправен. 3. Кога расклопувате, можете да користите средство за ослободување смола и да го исушите во силиконскиот калап, што може да го продолжи работниот век на калапот. Ако не, можете да користите бебешко бришење или капка вода со сапуница како средство за ослободување на мувла, притиснете ја надолу врз силиконскиот калап и притиснете го предметот од дното. 4. Чистење : Исчистете ја епоксидната мувла со вода со сапуница или алкохол за триење доколку е потребно, а потоа исушете ја со мека крпа. 5. Складирање : Силиконските калапи Од Смола се чуваат подалеку од директна сончева светлина, прашина и оган.

Детали

Избор на клиенти