Сарказам Само уште една бесплатна услуга што ја нудам железо на шиење на лепенка, амблем извезена значка
Свеж

Сарказам Само уште една бесплатна услуга што ја нудам железо на шиење на лепенка, амблем извезена значка

DEN 127.84

Достапно.

1. Суровината е поминато на тестот. Нашата лепенка е безбедна. 2. Лепенката има добри шипки и јасни линии. Низата е добар квалитет и сјае против црната боја. 3. Совршени украси за лепенка за тематска забава, добро за воена униформа, тактичка торба, јакна, тим, фармерки за облека со ранец. 4. Везените закрпи се изработени од квалитетен везен памучен материјал, со лепило со топло топење на задниот дел, лесно е да се пеглате или да се шие. 5. Уживајте во најдобрата услуга за клиентите, 100% гаранција за враќање на парите и бесплатна услуга за време на продажбата без метеж. Само направете го вашиот живот поудобен и удобен!. ВЕСНИК ЗОВОРНИ ОВАА ПАТ е добро зашиена вез, со лепило со топло топење на задниот дел, што го прави само 15 30 секунди да се пеглате или да шијат на која било облека, останува на место и ја одржува нивната боја дури и по миењето. Можете да го користите за вез за вез е совршен за DIY како костум за Ноќта на вештерките, училишен проект, Божиќен костум. Како еден вид додаток и декорација за поправка на облека, тој е погоден за loversубителите на DIY, може да се користи за јакни и кошули, фармерки, капи, чевли, училишни кеси, детска облека или само за колекција. Инструкции за железо : 1. Чувајте го задниот дел од лепенката е сув пред да го користите (пластиката не солза). 2. Ставете ја лепенката на местото што го сакате и загрејте го железото. 3. Преповедете ја вашата ткаенина за толеранција на топлина во оваа поставка. 4. Ставете ја апликацијата на површината на крпа или завеса, покријте ја апликацијата со памучна крпа (мора да биде памук, не може да се избледи крпа). Од 2 страни на ткаенина, соодветно железо 30-60 секунди со притисок за да се обезбеди дека лепилото се топи и добро се поправи. 5. Специфичното време на пеглање може да се утврди според вклопувањето. 6. Ако сакате апликацијата посигурна, можете да шиете по страната на рабовите. 7. Нема железо дома, можете директно со иста линија во боја за да ја шиете лепенката на облеката. Белешка : Со sequins, брада, ригинестони, свилени цвеќиња, крпа за топка за коса и крпа со метален вез, треба да биде од спротивната страна на пеглањето, крпа да се поправи цврсто пред аголот, од предната страна, за да не се оштети на предниот дел на Sequins или други додатоци. Овој вид лепенка не се однесува на мантили (водоотпорни), висока еластичност, рајон, најлон или три-ацетат ткаенини.

Детали

Избор на клиенти