Глобал - 5 инчи, пинцети од риба од 13 см риба
Свеж

Глобал - 5 инчи, пинцети од риба од 13 см риба

DEN 703.20

Достапно.

Идеално за влечење коски од лосос и други риби. Заболените совети обезбедуваат цврста зафат на коските. Направено од не'рѓосувачки челик со сатенска завршница. Ракувајте се обликувани за удобност, затемнето за безбеден зафат. Доживотна гаранција против дефекти. Опис на производот дебатира дека свеж атлантски лосос со овие криви пинцети со коска од риба од глобално. Овие пинцети од не'рѓосувачки челик Cromova 18 имаат совршен баланс. Тие се компактни и удобно се вклопуваат во вашата рака, така што рибата што дебитира може да биде попријатна. Закривеноста го прави тогаш лесен за држење и зафаќање, за поприродно влечење. Beе бидете удобни кога ги користите овие лесни и ергономски пинцети бидејќи тие имаат отпорна на лизгање на перфорацијата за подобра зафат за да ги добиете тие длабоки, тешко за да стигнат до коски. Ако не сте fanубител на риба, овие пинцети можат да се користат за да соберат гарнитури или дури и мали украсни предмети за тесто. 5-1/2 "L овие 5-инчни пинцети со пинцети цврсто ги зафаќаат рибите коски цврсто и потоа ги извадуваат за да создадат совршени филети. Тинцерите ги надополнуваат глобалните ножеви и другите кујнски алатки. Тие се изработени од сатен-финиш не'рѓосувачки челик и се доволно цврсти за каква било работа. Како и рачките за потпишување на ножот на Глобал, рачките на пинцетите се обликувани за удобност и се затемнети за безбеден зафат. Тинцерите носат животна гаранција против дефекти. -Фред Брак.

Детали

Избор на клиенти