Nunomo 2PCS Univeral Heavy Duty 20A 125V DPST 4 Терминал Вклучено/Исклучено Рокер прекинувач за метални метални не'рѓосувачки челик врв
Свеж

Nunomo 2PCS Univeral Heavy Duty 20A 125V DPST 4 Терминал Вклучено/Исклучено Рокер прекинувач за метални метални не'рѓосувачки

DEN 0.33

Достапно.

Овој прекинувач за вклучување исклучителна изработка, обезбедување на квалитет за 2 години. Ако има проблеми со квалитетот во рок од 2 години, можете да ни испратите е -пошта. Ние ќе ви испратиме нови; Име на производ : Прекинувач за префрлување; Земја на производство : Кина;. Должината на навојниот дел плус шипката е вкупна 36мм, вкупна големина (приближно) : 3,3x 2 x 6,6см/1,3 "x 0,79" x2.6 "(L*w*H) ;. Тип : On-Off ; Тип на конектор : DPST, 4 терминален пин; Дијаметар за монтирање на дупката : 12мм. Оценет напон и струја : 20 A 125 V AC 15 A 250 V AC ; Механички живот : Повеќе од 80.000 циклуси. Електричен живот : Повеќе од 12,000 циклуси. Содржина на пакет : 2 X TOGGLE SWITCH . Големина : DPST 4 Терминал Вклучено/ОТВОРОТ ВОВЕДНИОТ СВЕТСКИ ИСКУСТВО РАБОТНИЦИ, ОБЕЗБЕДУВАЕ НА КВАЛИТЕТ за 2 години. Ако има проблеми со квалитетот во рок од 2 години, можете да ни испратите е -пошта. Ние ќе ви испратиме нови.

Детали

Избор на клиенти