Гел за ледени пакувања со мраз, ледени пакувања, пакувања со ледени пакувања со ледени и ладни терапии за оток, повреди, главоболка, ладилник, топла ладна терапија з?
Свеж

Гел за ледени пакувања со мраз, ледени пакувања, пакувања со ледени пакувања со ледени и ладни терапии за оток, повреди, главоболка,

DEN 158.40

Достапно.

Земете Hifinecare - Единствената топла и ладна пакет со лента широко и доволно долго за да се удобно и безбедно да се завиткате околу половината или кој било дел од телото. Совршено за кој било дел од телото : колено, рака, бутовите, ногата, стапалото, лумбалниот, цервикалниот, горниот и долниот дел на грбот, рамото, манжетната на ротаторот, вратот, телињата, сјајот, колковите и многу повеќе.Повторно употреба - може да се користи и за топла и за ладна компресија. Избор на здравствена заштита - користен од илјадници физикални терапевти и други здравствени работници за ладна терапија за да помогне во акутна со дополнителна густа најлон надворешност. Разновидно - корисно за вообичаени состојби, скршена коска, треска, модринка, прскање, вирус, хернија, плантарна фасцитис, тендинитис и шинки. FEATURES : ★Great for lower back pains, stomach aches, stiff neck and shoulder ★Recommended by physiotherapists and chiropractors for post-surgery of hip replacement, shoulder and knee recovery ★Also suitable for Ankles and Calves, Shins, Arms, Wrist and Elbows ★ Чувајте го мобилниот, додека каишот обезбедува олеснување ★ останува флексибилен дури и кога се препорачуваат упатства за ладна употреба на ладна терапија за првите 48 часа по повредата. 100% гаранција за враќање на парите, нема поставени прашања, нема улов! ★ Идеален подарок за зделки во Црниот петок, Сајбер понеделник, ден на премиер договор, Велигден или Божиќ. ★ Чувајте го гел пакетот во замрзнувач најмалку 2 часа упатства за топла употреба Топла терапија не треба да се користи до 48 часа по повредата. Не се занимавајте со помал или полесен пакет со гел или шише со топла вода. Чувајте еден корисен во вашиот фрижидер за итни случаи за шлаг од прва помош или вашата секојдневна удобност од болка. Корисно за најразлични спортски спортисти, вклучувајќи : фудбал, фудбал, трчање, гимнастика, пливање, голф, тенис, бејзбол и кошарка. Совршено за кој било дел од телото : колено, рака, бутовите, ногата, стапалото, лумбалниот, цервикалниот, горниот и долниот дел на грбот, рамото, манжетната на ротаторот, вратот, телињата, сјајот, колковите и многу повеќе. Пакетот за ладна терапија е без латекс и е исполнет со нетоксичен силика гел, така што е безбедно за употреба на сите возрасти. Пакетот за ладна терапија е без латекс и е исполнет со нетоксичен силика гел, така што е безбедно за употреба на сите возрасти. Чувајте еден корисен во вашиот фрижидер за итни случаи за шлаг од прва помош или вашата секојдневна удобност од болка.

Детали

Избор на клиенти