CH HAICHENG 20 бои Акварел маркери Пенкало за четка, маркери за четки за акварел за книги за боење на возрасни Манга стрип
Свеж

CH HAICHENG 20 бои Акварел маркери Пенкало за четка, маркери за четки за акварел за книги за боење на возрасни Манга стрип

DEN 207.84

Достапно.

Одличен квалитет : Флексибилен и издржлив врв на четка за коса за фини, средни и смели удари и брзо ќе се врати во првобитната форма. Без мирис, растворувач базиран на вода олеснува непречено мешање и поставување на бои. Надградба на перформансите за запечатување : Надградете ја заптивната заптивка на капачето за пенкала за четка за акварел за да го задржите врвот на четката цело време. Не треба да се грижите за тоа ќе се исуши кога ќе го користите следниот пат. Само покријте го капачето за пенкало откако ќе го користите. Растворливо со вода мастило : 20 нијанси на живописни бои за да се создадат живописни ефекти на акварел. Брзо сушење, компактно и преносно - произведуваат сликарски ефекти без да изгубите боја и живост. Широко користете : Нашиот сет за пенкало за четки за акварел е применлив за илустрација, списание, скицирање, гума за печат, архитектонски цртежи и манга стрип уметност. Создадете убави уметнички дела со овој сет на маркери за акварел денес!. Лесен за употреба и безбеден : Нашите пенкала за четки за акварел, што се перат, строго нетоксични и создава многу помалку хаос од вашиот традиционален комплет за акварел. Безбеден, без киселина, без мирис. Функција за пенкала за четка за акварел : . (1) Без мирис, растворувач базиран на вода го олеснува непречено мешање и поставување на бои. (2) Флексибилен и издржлив врв на најлонска четка за фини, средни и смели удари, тој брзо ќе се врати во првобитната форма. (3) 20 видови на класични бои на пенкалата за калиграфија на акварел можат да ги задоволат дневните потреби. (4) Советите за пенкало за четка за акварел доаѓаат до многу фина точка. (5) Пенкалата за акварел е одлично за сликање, цртање, калиграфија, книги за боење и многу повеќе. (6) Лесна тежина и пријателски за патување, боење на вашите уметнички дела насекаде и во кое било време. (7) Надградбата на заптивката Чувајте го врвот на четката подалеку од сушење. Kindубезно потсетување : . (1) Запомнете да го ставите капачето на пенкалото за четка за акварел, откако ќе го користите, или ќе биде премногу суво за цртање. (2) Ако мастилото тече полека, ве молиме, чувајте го врвот на маркерите за акварел околу 2 минути. (3) Ако врвот на четката стане премногу сув, користете малку вода за да ја измиете, тогаш избришете ја водата, покријте го пенкалото, конечно свртете го пенкалото чекајте околу 10 минути.

Детали

Избор на клиенти