6 Парчиња Канистри Од Нерѓосувачки Челик Комплети За Кујнски Шалтер Херметички Контејнери За Складирање Храна Со Капаци Метал Кафе Чај Шеќер Брашно Канистри Рефус
Свеж

6 Парчиња Канистри Од Нерѓосувачки Челик Комплети За Кујнски Шалтер Херметички Контејнери За Складирање Храна Со Капаци Метал

DEN 3.33

Достапно.

Сет од 6 : ќе добиете 6 контејнери за складирање храна од нерѓосувачки челик, има две големини на прибл. 520 мл/ 17,6 мл и 1000 мл/ 33,8 мл, комбиниран комплет од една голема и една мала, погодна за повеќето кујни. 304 Материјал : ние користиме квалитетен нерѓосувачки челик 304 за да ги направиме кујнските контејнери од нерѓосувачки челик, кои се безбедни и невкусни, отпорни на корозија, не се лесни за ' рѓа или деформација, полесни од керамичките или стаклените резервоари за складирање и многу силни, може повторно да се нанесат, така што можете да го користите со доверба. Чувајте Ја Храната Свежа : запечатениот капак на канистерот за кафе од нерѓосувачки челик има силиконска заптивка и е заклучен со три брави, обезбедувајќи херметичка средина за складирање на храната, што може ефикасно да ја одржува складираната содржина сува и свежа. Лесно За Чистење : нашите контејнери од нерѓосувачки челик со капаци имаат мазна површина и лесно се чистат, рачно и машински се перат, сепак, препорачуваме миење раце за да го задржите металниот сад, брзо бришење со влажна крпа за лесно чистење. Широк Спектар На Употреба : нашиот херметички канистер од не ' рѓосувачки челик може да се нанесе за држење протеински прав, лисја од чај, зрна кафе, житарки, бисквити, чипс, шеќер, брашно, зачини, храна за домашни миленици итн., тие се исто така многу погодни за секојдневен дом, кујна, канцеларија, употреба во училишта, излети, ресторани итн. Карактеристики : Вгнездено складирање : кога контејнерите за талог од кафе не се користат, можете да ги гнездите и да ги чувате, што може да ви заштеди повеќе простор. 2 Големини : 3 од секоја големина, можете да изберете соодветен канистер за чај. Спецификации : Материјал : Боја Од Нерѓосувачки челик : како што се прикажани сликите Капацитет : Околу 520 мл/17,6 мл, 1000 мл/ 33,8 Мл Пакетот вклучува : 6 комплети Канистер х за Кујнски Белешки : Рачно мерење, ве молиме дозволете мали грешки во големината. Бојата може да постои мала разлика поради различни екрани. Не е погоден за употреба во рерна и микробранова печка.

Детали

Избор на клиенти