atFoliX Заштитник На Екранот Компатибилен Со Sony Дигитална Хартија Dpts1 Филм За Заштита На Екранот, АНТИРЕФЛЕКСИВЕН И Амортизирачки FX Заштитен Филм
Свеж

atFoliX Заштитник На Екранот Компатибилен Со Sony Дигитална Хартија Dpts1 Филм За Заштита На Екранот, АНТИРЕФЛЕКСИВЕН И Амортизирачки

DEN 1139.20

Достапно.

FX - Антирефлекс Заштитник Филм : Отсјај-бесплатно, амортизирање, совршено вклопување и компатибилен со Sony Дигитална Хартија (DPTS1). Антирефлексивен ефект поради ситно мат површината. Значително подобрена читливост на екранот кога работите на сончева светлина и под силни извори на светлина. Анти-шок : високо амортизирачки ефект благодарение на интегрираните слоеви на апсорберот НА ТПУ. Заштитникот на Екранот го намалува ризикот од кршење на екранот на минимум. Отпечатоците од прсти на екранот се намалуваат со Заштитникот на Екранот. Максимална заштита од гребнатини поради висока цврстина на површината (4ч цврстина на молив). Додаток@Фоликс-Направен Во Германија * * * инсталација без Стрес и меурчиња на Филмот За Заштита На Екранот поради оптимизиран леплив слој-совршено држење-отстранлив без да остави остатоци. FX - Антирефлексен Заштитник На Екранот од at Foli X, без заслепување и апсорпција на удари, компатибилен со Sony Digital Хартија (DPTS1)- интегриран слој на tpu што апсорбира удари - антирефлективен ефект-површина што отфрла нечистотија - робусна и безбедна-особено лесна Монтажа апсорпција на удари И Заштитен Филм од безбеден екран изработен од тпу што апсорбира цврста и енергија. Материјалот помага да се заштити стаклената површина на вашиот уред од удари на предмети.Антирефлексија обложувањеситно мат површината значително ги намалува досадните рефлексии на екранот, истовремено минимизирајќи ја острината и контрастот.Нечистотија и робусна мат површината едвај дава шанса за отпечатоци од прсти и нечистотии. Во исто време, облогата на Заштитниот Филм обезбедува сигурна заштита од гребнатини.Чиста и лесна инсталацијаможе лесно да се монтира и репозиционира поради суво монтирање. Отстранување без остатоци.Опсег на испорака - 2 x FX-Антирефлексен Филм За Заштита на Екранот компатибилен со Sony Дигитална Хартија (DPTS1)- крпа за чистење - алатка за инсталација (гумен)- Врска до повеќејазичните, илустрирани упатства за монтирање (вклучувајќи видео за монтирање)Пакети За уреди со неколку екрани (на пр.внатрешни и надворешни екрани) содржат заштитна фолија за секој екран.

Детали

Избор на клиенти