2 пакувања 5D дијамантски сликарство според броеви комплети за возрасни, целосна вежба за везење на везници за вкрстени бод за занаетчиски производи со броеви за де?
Свеж

2 пакувања 5D дијамантски сликарство според броеви комплети за возрасни, целосна вежба за везење на везници за вкрстени бод

DEN 175.84

Достапно.

❤⑤ Залепете го дијамантот до соодветната позиција на платното. Секое сликарство од 5Д дијаманти додава 30% повеќе дијаманти, така што не треба да се грижите за недоволни или исчезнати дијаманти. Сјајните дијаманти не згаснуваат, повеќе шарени, посветли. Сликарството со дијаманти ни овозможува да се потопиме во нашиот свет, да ослободиме притисок и да заборавиме на грижи. Процесот на производство на DIY е многу едноставен, можете да го поминете слободното време за да го завршите. ❤③ палто соодветно црвено цврсто со врвот на пенкалото. ❤④ Користете го врвот на пенкалото за да го апсорбирате дијамантот. ? 30% повеќе и дијаманти на искра : Површината на дијамантот има 17 квадратни делови што изгледа сјајно и никогаш нема да биде избледени. ? Дијамантски уметнички комплети : Откако луѓето ќе го завршат 5 -тиот DIY дијамантски сликарство, можете да го обесувате во трпезаријата, спалната соба, дневната соба, канцеларијата, бар или кое било место што одговара на стилот на моделот. Откако ќе заврши сликарството со дијаманти, бојата е поживописна, без гребнатини и нема бледнее. Дијамант. ❤② Ставете го дијамантот во фиоката и тресете го. Новата генерација на магични тркалезни дијаманти има повисок тродимензионален контраст од квадратни дијаманти. ❤⑥ Притиснете го готовото сликарство за да го направите дијамантот повеќе фиксиран. Како да се наслика со дијаманти? ❤① Најдете ја соодветната торба за дијаманти според бројот или буквата.? HD водоотпорно платно : Со премија високо чисто масло платно и сјајни вежби за дијаманти, сликата од 5Д дијаманти е водоотпорно, задебелување, дури и текстура и не е лесно да се склопи. Еве, секогаш можете да го изберете оној што ви се допаѓа. ? Значењето на DIY : DIY-бојата по комплет за броеви ќе ви помогне да се ослободите, да го намалите стресот, да ја зајакнете самодовербата и упорноста и да го подобрите трпеливоста, така што ќе го збогатите вашето слободно време и да ја украсите вашата соба со вашите рачно изработени ремек-дела. Сликарството со дијаманти сега е најпопуларна декорација на DIY. Сè што треба да направите е да го закачите на wallидот, што ќе ја направи вашата соба неверојатна. Пакетот вклучува : ❤1 платно ❤1 фиока ❤1 Пенкало за вежбање ❤1 црвена цврста цврста цврста форма ❤ неколку транспарентни пластични кеси ❤ Различни бои на дијаманти - Најдобро благослов : Благодарам за вашата одлична поддршка (^V^).

Детали

Избор на клиенти