Lumens VC-BC701P 8MP 4K UHD HDMI 2.0/Ethernet Box камера со POE и стриминг во живо, оптичко зумирање 30x, бело
Свеж

Lumens VC-BC701P 8MP 4K UHD HDMI 2.0/Ethernet Box камера со POE и стриминг во живо, оптичко зумирање 30x, бело

DEN 1.00

Достапно.

Адаптер за напојување - кабел за напојување - Оригинално поле. 4 K 60fps UHD. 30x оптички зум, хоризонтален агол на гледање од 68 степени. Видео излези HDMI и Ethernet. Видео со троен поток, Формат Поддршка H.265 / H.264. Lumens VC-BC701 P е 4 K (3840x2160) 60fps и 30x оптички зум со висока дефиниција блок-камера. VC-BC701 P содржи HDMI 2.0 и Ethernet излез во компактен дизајн и поддршка Triple Stream и POE, кој е идеален за куќа на богослужба, образование, спортско производство, емитување телевизија, вести/временски услови, корпоративно видео, снимање на судница, во живо, во живо стриминг и најразлични апликации PROAV. Поддржувачи 4 K 60fps Ултра висока резолуција со 30x оптички зумирање VC-BC701 P 4 KP60 UHD Box Camera обезбедува 30x оптички зум со висока репродукција на бојата, сигнали со висока дефиниција и кристално чистење на слика. Inter Facethe VC-BC701 P поддржува повеќе интерфејси како што се Ethernet, HDMI за излези на слика, што овозможува пренесување на некомпресиран дигитален видео сигнал без никакво одложување. H.265 / H.264 Повеќе потоци што се прилагодени за вашето мрежно опкружување.Побразен квалитет 4 K висок квалитет на сликата VC-BC701 P е опремена со професионален сензор за слика 1 / 2,5 инчи со UHD 4 K излезна резолуција. Сензорот обезбедува висока репродукција на бојата, сигнали со висока дефиниција и квалитет на кристално чиста слика. Моменлипниот сигнал интерфецет VC-BC701 P има повеќе интерфејси како Ethernet и HDMI за излезни слики.

Детали

Избор на клиенти