KJHD Прилагодлива клавикула Позиција коректор мажи woemen горниот дел на задниот дел на рамената на лумбалниот ремен за поддршка на ременот
Свеж

KJHD Прилагодлива клавикула Позиција коректор мажи woemen горниот дел на задниот дел на рамената на лумбалниот ремен за поддршка

DEN 3120.96

Достапно.

Може да се стави директно на облеката, кожата Иритацијата нема да биде предизвикана од опсегот за поддршка - Постуралниот ремен за корекција е изработен од многу мека композитна ткаенина и најлонска лента, а дупките за дишење се усвоени во ленти за грб и рамо. По приемот на пакувањето, внимателно проверете ги пакувањето и производите. Постуралниот ремен за корекција е изработен од многу мека композитна ткаенина и најлонска лента, а дупките за дишење се усвојуваат во ленти за грб и рамо. Може да се користи дома, канцеларија, салата, јога соба и отворено. Носењето коректор на грбот може да развие мускулна меморија за одреден временски период и можете да го задржите грбот исправен дури и ако не носите уред за корекција на држење на телото。. Носењето коректор на грбот може да развие мускулна меморија за одреден временски период и можете да го задржите грбот исправен дури и ако не носите уред за корекција на држење на телото。. Дисипацијата на топлина и пропустливоста се надградени за да се подобри удобноста на носењето 。. Продадете само главни производи, а не други додатоци. Ова е начин да се поправи грбот, да се подобри правилното држење на телото и да ви помогне да се ослободите од болката во рамото и грбот。. Ако примената ставка е неисправна или има какви било проблеми, ве молиме контактирајте не преку е -пошта за да го решите проблемот. Дисипацијата на топлина и пропустливоста се надградени за да се подобри удобноста на носењето - аглите потребни за корекција се различни, дизајнот на корекција на ременот може да донесе прилагодлив најлон појас со така што може да се прилагоди слободно преку рамената на рамената што може да се појави задниот коректор конзерва Развијте мускулна меморија за одреден временски период и можете да го задржите грбот исправен, дури и ако не носите уред за корекција на држење на телото - пакет Вклучен : 1*Повторно корекција на држење : 1. Аглите потребни за корекција се различни, дизајнот на корекција на ременот може да донесе прилагодлив најлон појас со така што ќе може слободно да се прилагоди преку лентата за рамо. Аглите потребни за корекција се различни, дизајнот на корекција на ременот може да донесе прилагодлив најлон појас со така што ќе може слободно да се прилагоди преку лентата за рамо. Може да се користи дома, канцеларија, салата, јога соба и отворено.

Детали

Избор на клиенти