Athонатан и JYL9528B Bleecker 7,75 метал/стаклен глобус предводен приврзок, современ, модерен, минималистички, амбиента, дневна соба, трпезарија, кујна, фоаје, ходник, бело/масл
Свеж

Athонатан и JYL9528B Bleecker 7,75 метал/стаклен глобус предводен приврзок, современ, модерен, минималистички, амбиента, дневна

DEN 1.33

Достапно.

[Квалитетна конструкција] : Поврзувањето на таванот најчесто се користи како општо осветлување во центарот на спалната соба, кујната, дневната соба, ходникот, бањата или плакарот. Таванските светла се достапни во неверојатна сорта, од традиционални фенери до мини-сензори, модерни тапани нијанси, индустриско осветлување и ултра-современи стилови. Заменувањето на старите, застарени тавански светла е брз и достапен начин за ажурирање на секоја просторија од вашиот дом. Изберете светло за светло за светло за ниски тавани; За простори повисоки од осум метри, нашите полу-светло светло на таванот ги карактеризираат најновите трендови. [Вклучени LED светилки за заштеда на енергија] : Еко-пријателски LED светилки се вклучени со секоја светлина. Ако вашиот дом има LED-компатибилен Dimmer прекинувачи, едноставно заменете ја сијалицата во вашата светлина со затемнета LED сијалица. Целото наше осветлување е наведено ETL и исполнува 120-волти UL стандарди за безбедност и квалитет. Професионалната инсталација се препорачува за сите тела на таванот. [Загарантирано задоволство] : Секој дизајн на athонатан и е создаден со бескомпромисно внимание на деталите, користејќи ги само компонентите со највисок квалитет. Ние гордо стоиме зад сите наши производи - ако не сте задоволни од набавката, вратете го во рок од 30 дена за целосна наплата. Со седиште во Сохо, Newујорк, дизајнерот athонатан и неговиот талентиран тим на професионалци создаваат прифатлива домашна декор со високо-дизајнерски стил. Минималистички дизајн за максимално влијание, овој приврзок за висечки глобус е разноврсен додаток на кој било дом. Падот на овој приврзок може да се прилагоди на посакуваната должина, за полу-обичен изглед. Индустрискиот дизајн модернизиран за домовите на денешните, овој единствен приврзок светлосен глобус носи чувство на минимализам во кујни, трпезарии и кој било друг простор што може да користи малку дополнителна светлина. Неговата крошна, долните шипки и држачот на сенка се направени од метал, додека сферичната стаклена сенка се суспендира, скоро бестежински, над кујнските острови, баровите за појадок и пошироко. Изгледа прекрасно како акцент парче, или обесено во множители.

Детали

Избор на клиенти