Бебе момче костумско дете Официјална облека Деца 3 парчиња елек господин облека со долги ракави кошула и панталони
Свеж

Бебе момче костумско дете Официјална облека Деца 3 парчиња елек господин облека со долги ракави кошула и панталони

DEN 2.67

Достапно.

100% памук. Затворање на копчињата. Машинско миење. Ткаенина : 6-12 месеци новороденче момче Официјално носење, маички со долги ракави, боди, ромпер и елек . Карактеристики : Облека за бебе момче, бело копче надолу кошула со тела на кошули со одвојлив лак, предно копче и затворање на препоните, лесно за промена на пелена; Еластични панталони со сина карирана половината со две наклонети предни џебови, синиот предниот елек со 3 копчиња додава шарм на Малиот господин. Пакет вклучуваат : 1x елек + 1x кошула Onesie + 1 x панталони + 1x bowtie. Повод : Костумите за елек за облекување бебе се погодни за свадби, роденденски забави, крштевање, црква, фотосесии, училишни настапи или Денот на благодарноста, Велигден, Божиќ, итн. Подарок за празници. Големина и миење : Се вклопува за момчиња од 6 месеци до 5 години, ве молиме погледнете ја табелата со големина пред да купите. Машина и рака што се мијат, измијте одделно. Официјалните костуми на бебето момче вклучува 1*кошула со долг ракав, 1*елек, 1*панталони и 1*bowtie. Одличен избор за свадби, забави и церемонии. Цврстата боја е класична, а црвената може да ве натера да се истакнете во толпата.

Детали

Избор на клиенти