Мексиканско знаме Мексико винил декларална налепница - 4 пакет сјајни, 2 инчи, 3 инчи, 4 инчи, 6 инчи - за чаша за лаптоп со брод со брод
Свеж

Мексиканско знаме Мексико винил декларална налепница - 4 пакет сјајни, 2 инчи, 3 инчи, 4 инчи, 6 инчи - за чаша за лаптоп со

DEN 0.33

Достапно.

Количина : 4 налепници како слика. Големина : 2''x1.1 '', 3''x1.7 '', 4''x2.3 '', 6''x3.5 ''. Печатено на винил со висока оценка од 3м бренд, чист дебел филм ламинат за дополнителна заштита. Доказ за вода, УВ отпор, одлична временска смисла. Користење на отворено или затворено употреба, одлично за автомобил, камион, возила, лаптоп, телефон, прозорец, алатки, итн. Јапонски мимаки еко-растворувач со мастило со UL Greenguard Gold Certification, пријателски за животната средина и безбедно. Лесна примена со само лепило, отстранлив по години. Надвор од возилото или прозорецот. Испратена од, брза и главна услуга. Количина : 4 налепници како слика. Големина : 2''x1.1 '', 3''x1.7 '', 4''x2.3 '', 6''x3.5 ''. Печатено на винил со висока оценка од 3м бренд, чист дебел филм ламинат за дополнителна заштита. Доказ за вода, УВ отпор, одлична временска смисла. Користење на отворено или затворено употреба, одлично за автомобил, камион, возила, лаптоп, телефон, прозорец, алатки, итн. Јапонски мимаки еко-растворувач со мастило со UL Greenguard Gold Certification, пријателски за животната средина и безбедно. Лесна примена со само лепило, отстранлив по години. Надвор од возилото или прозорецот. Испратена од, брза и главна услуга. [Упатство] (Мала налепница) : Целата налепница се состои од 3 слоја. Чекор 1 : Исчистете ја површината, направете ја суво Чекор 2 : Излупете го филмот за поддршка и извадете ја налепницата Чекор 3 : Нанесете ја налепницата, тријте ја за да ја направите да се држи целосно и цврсто чекор 4 : Подигнете ја лентата за пренесување на врвот малку полека, бавно, Значи, налепницата нема да се крене заедно, особено мал дел. ____________________________ [Упатство] (Поголема налепница) : Целата налепница се состои од 3 слоја. Чекор 1 : Исчистете ја површината, направете ја суво Чекор 2 : Излупете го филмот за поддршка малку, како 2 см Чекор 3 : Залепете го главата на делот од лентата за трансфер, така што позицијата на налепницата е решена Чекор 4 : Повлечете го филмот за поддршка Полека, синхроно, тријте ја налепницата за да ја нанесете малку по малку додека не заврши сè. Бришење повторно и повторно за да го направите да се држи целосно и цврсто, Чекор 5 : Подигнете ја лентата за пренесување на врвот малку по малку полека, можете да ја притиснете во исто време, така што налепницата нема да се крене заедно, особено мал дел.

Детали

Избор на клиенти