Алатка за полирање на тркалото со дијамантски дијамант од 4 инчи со двојна ред за бетонски гранит мермер
Свеж

Алатка за полирање на тркалото со дијамантски дијамант од 4 инчи со двојна ред за бетонски гранит мермер

DEN 2.00

Достапно.

Лесно за инсталирање : тркалото за мелење на дијаманти е светло во тежина и компактно по големина, едноставната инсталација може брзо да се заврши за неколку минути. Големина : Надворешниот дијаметар на тркалото за мелење на дијаманти е околу 100мм / 4in, внатрешниот дијаметар на производот е околу 20мм / 0,79in, а применливиот внатрешен дијаметар е околу 16мм / 0,63in (со употреба на мијалник). Брзо мелење : Алатка за полирање со двоен ред за бетонски гранит мермер усвојува висококвалитетен дијамантски материјал и дизајн на двоен ред заедно со 4in надворешниот дијаметар што обезбедува висока ефикасност. Стабилно работење : Воздушните дупки на тркалото за мелење на чашата можат да промовираат брзо ладење, како и да го намалат абразијата. Практична примена : 4 -инчен двоен ред со дијамантски површини за мелење на површината се користи на мелница за агол за полски гранит, бетон, мермер, карпа, asonидарија, гранит и бетон. Спецификација : Тип на ставка : Материјал за мелење на тркала за дијаманти : Дијамант Апликација : Се користи на мелница за агол до полски гранит, бетон, мермер, карпа, asonидање, гранит и бетон. Боја : Надворешен дијаметар на жолт производ : 100мм / 4in Внатрешен дијаметар на производот : Прибл. 20мм / 0,79in применлив внатрешен дијаметар : приближно. 16мм / 0,63in (користење на мијалник) Список на пакети : 1 x Дијамантско тркало за мелење 1 x мијалник.

Детали

Item Type:
Diamond Grinding Wheel
Material:
Diamond
Application:
Used on the angle grinder to polish granite, concrete, marble, rock, masonry, granite and concrete.
Colour:
Yellow
Product Outer Diameter:
100mm / 4in
Product Inner Diameter:
Approx. 20mm / 0.79in
Applicable Inner Diameter:
Approx. 16mm / 0.63in (Using Washer)
Package List:
1 x Diamond Grinding Wheel:
1 x Washer:

Избор на клиенти