Приклучок За Рака За Заштеда На работна сила,2 Пакувајте Кревач За Тежок Мебел, Носечки 880 фунти,Прилагодлива Висина 0-5,7 инчи,Двостепен Режим На Спуштање, Подигач На
Свеж

Приклучок За Рака За Заштеда На работна сила,2 Пакувајте Кревач За Тежок Мебел, Носечки 880 фунти,Прилагодлива Висина 0-5,7

DEN 1246.08

Достапно.

[Целиот Метален Материјал] : раката за заштеда на трудот е изработена од нерѓосувачки челик и легура на алуминиум, главното тело не содржи пластика, не е лесно да се деформира, потрајни и може да се користи долго време без оштетување.Приклучокот за алат за рака прифаќа челично пролетно јадро со висока цврстина, кое има силна отпорност на компресија, трајна еластичност. [ Режим на двојно Спуштање] : овој приклучок за мебел дизајниран со две копчиња за спуштање, БАВНО може да ја контролира брзината на спуштање,бавно слетување,да ја избегне опасноста од тешко слетување.БРЗ клуч надолу кон земјата, може точно да ја сфати хоризонталната положба. [Дизајн За Заштеда На труд] : Дизајниран Според динамичка механика, нежно притиснете ја плочата за брзо спуштање, може да му помогне на работникот лесно да ја заврши работата, да го ублажи заморот и да работи ефикасно. [Цврст и Стабилен] : мултифункционална рака за заштеда на работна сила, два дигалки за подигнување се користат истовремено, носечки 880 фунти.Опсег на подигнување : 5-150мм/0,2-6 во подигнување на висина. [Широка Употреба, Лесна За Носење] : Оваа Алатка За Раце Крева многу удобен и лесен што може да подигне софа, кревет, апарати за подобро чистење. Во исто време, може да се користи за инсталација на врати и прозорци, мебел и кабинети.погоден за лифтови на врати,лифтови од дрвени панели,приклучоци за кабинети,подни дигалки,лифтови за гипс картон,прилагодувачи на висината на ѕидните плочки итн., висината на кревање лесно се контролира. Оваа алатка за рака крева многу удобен и лесен што може да подигне софа, кревет, апарати за подобро чистење. Во исто време, може да се користи за инсталација на врати и прозорци, мебел и кабинети.погоден за лифтови на врати,лифтови од дрвени панели,приклучоци за кабинети,подни дигалки,лифтови за гипс картон,прилагодувачи на висината на ѕидните плочки итн., висината на кревање лесно се контролира. Овој приклучок за мебел дизајниран со две копчиња за спуштање," БАВНО " може да ја контролира брзината на спуштање,бавно слетување, да ја избегне опасноста од тешко слетување."БРЗ" клуч надолу кон земјата, точно може да ја сфати хоризонталната положба.

Детали

Избор на клиенти