Cmvt Авто Фарови Собранието Компатибилен со 2009-2014 Форд F150 2010 2011 2012 2013, 09-14 Ф-150 Замена Пикап Камион, 2p Хром Домување Килибар Рефлектор
Свеж

Cmvt Авто Фарови Собранието Компатибилен со 2009-2014 Форд F150 2010 2011 2012 2013, 09-14 Ф-150 Замена Пикап Камион, 2p Хром

DEN 0.33

Достапно.

●Компатибилност На возилото € собранието На Фаровите компатибилен со 2009 2010 2011 2012 2013 2014 фар форд Ф-150 фарови.(Не Е Компатибилен на 2013 2014 Ф-150 Ограничен, Платина, Или Тремор Модели. Не Е Компатибилен На Модели со / Фабрика СКРИЕНИ Фарови. Компатибилен Само Со Фабрички Халогени Фарови). €СВЕТИЛКИ НЕ СЕ ВКЛУЧЕНИ Q. ●Висока Видливост И Посветло Осветлување●параболичните рефлектори на фаровите можат да ја зголемат осветленоста на светлината, да го зголемат растојанието на светлината и Да ја Зголемат ширината на светлината. ●Водоотпорен Дизајн qmvt Авто Фаровите се изработени од висококвалитетна запечатена abs пластика. Издржливиот дизајн на материјал од поликарбонат може да им помогне на фаровите да спречат надворешен дожд и влага во секое лошо време, како што се дожд, снег, песок, додека гарантираат долготраен живот во секоја околност. ●Лесна Инсталација Ford F150 фаровите во стилот На завртки се речиси исти како и фабричките делови. Директна замена НА ОЕМ, само приклучете и играјте во рок од 20 минути со мала модификација или дупчење. €100% Гаранција Ние строго ја следиме политиката За Враќање И Враќање На Средствата. Ако наидете на какви било проблеми или прашања во врска со вашето купување или други производи достапни во продавницата ЗА АВТОМОБИЛИ ЦМВТ, нашите претставници на услуги на клиентите ќе ви помогнат на кој било начин неопходен во рок од 12 часа. Компатибилен со 2009-2014 форд Ф150. Компатибилен само со халогени модели на Фарови. Не се вклопуваат Фабрика ксенон криеше или проектор модели. Ое / ОЕМ Дел Број : FO2503287, FO2502287, FO2503289, FO2502289. Размена На Дел Број : DL3 Z13008 A, DL3 Z13008 B, DL3 Z13008 EB, DL3 Z13008 EC. Нашите фарови можат да ја подобрат видливоста на возачите и патниците во темнина, бура. Фаровите на Форд ја зголемуваат осветленоста и растојанието на светлината за возачот порано да ги види потенцијалните опасности и да освои повеќе време за да реагира.

Детали

Избор на клиенти