Солиден град 480 Волти - 150 ВАТИ ПРЕДВОДЕНИ Од Некстген ТРЕТИ Светла За Паркирање-21.000 Лумен-5000К-Рака Монт - Браун-Без Фотоелемент
Свеж

Солиден град 480 Волти - 150 ВАТИ ПРЕДВОДЕНИ Од Некстген ТРЕТИ Светла За Паркирање-21.000 Лумен-5000К-Рака Монт - Браун-Без

DEN 3679.84

Достапно.

000 ЧОВЕЧКИ РЕСУРСИ ПРЕДВОДЕНИ заштеди кои треба да ги заменат светилките.1, Помали И Елегантни, сите вати затемнети, Иновативни Нови Држачи За Раце, 480vac опции и Многу Повеќе! Nextgen III оди Dlc Premium што е повисок стандард за мерење и бара 90% Одржување На Светлината ЗА 36k часа. Нова Подолга 7 Годишна Гаранција за Сите Следниген3 Модели. ДИРЕКТЕН ДРЖАЧ за РАКА за МОНТИРАЊЕ НА СТОЛБ - Светлината доаѓа Со Директен Држач за Рака. Заменете ги старите 400 светла За надворешен паркинг Со Метален Халид Со висока ефикасност 150 ВАТИ предводена од површина.ПОДОБАР ДИЗАЈН - НАШАТА LED Паркинг Светлина ОД СЕРИЈАТА Next Gen III користи нови LED модули Bridgelux SMD 3030 КОИ произведуваат до 140 Лумени по вати и го одржуваат! Заштедете уште повеќе со користење на единица со пониска вати и сепак добивање на потребната светлина. СЕРТИФИЦИРАН-Ул Наведени И DLC Премија 5. Оваа led област светлина користи само премиум одделение led компоненти. 150 ВАТИ NEXTGEN III LED Светла За Паркирање - 21. ИЗГРАДЕН ДА ТРАЕ-150. Ова овозможува директно завртување на квадрат или кружен столб (Не За монтирање на ѕид, бара плоча во внатрешноста на столбот, за монтирање на ѕид користете држач за лизгање+монтирање на ѕид или користете јарем или држач за поплави). Подобра дисипација На Топлина обезбедува подолг животен век И безбедност. Светла боја ОД 5000К обезбедува силна јасна светлина. Светлината може да се користи како Паркинг Светла, Спортски Судски Светла, Улични Светла, патеки, патишта или било која друга употреба. ИП65 Водоотпорен за сите временски услови. Осветлете површина од вашиот паркинг, патеки и спортски терен за безбедност иesетика.000 Лумени и може да замени метален Халид од 400 Вати MH или HPS/СОКРИЕНА светлина. Опремата е идеална и за нови инсталации. Заштедете пари и заменете ги светилките поретко со ЛЕР со оценка од 150. СИЛНО СВЕТЛО-ЛЕР од 150 Вати издвојува 21.1 потврден за безбедност и попуст подобност. Куќиштето со висока јачина го прави ова ПАРКИНГ ПРЕДВОДЕН од индустриско одделение или светло за чевли. Оваа Директна Монтажа Next Gen II е единствена по тоа што овозможува 30 степени на навалување нагоре или надолу. Фокусирајте се на вашите потреби за лумен, а не на вати.

Детали

Избор на клиенти