Кинески мебел 12 Инчен Црн И Златен Цветен Дизајн Кинески Сад За Рибни Садови
Свеж

Кинески мебел 12 Инчен Црн И Златен Цветен Дизајн Кинески Сад За Рибни Садови

DEN 1104.00

Достапно.

Димензии : 12 " Диа. х 10 " Х.Материјал : Порцелан, Рачно изработен. Насликани со рака. Врвно отворање : приближно 9" во дијаметар. Стојат продадени одделно. Димензии : 12 " Диа. х 10 " Х.Материјал : Порцелан, Рачно изработен. Насликани со рака. Врвно отворање : приближно 9" во дијаметар. Стојат продадени одделно. Прекрасни кешпоти со рибни садови, како што е ова, некогаш биле користени во Кинеските судови како начин да се грижат за рибите кои во суровите зими. Често украсени со шармантни мотиви, овие кешпоти сега служат како возбудливи начини да им дадете на вашите затворени растенија место за повикување дома. Овој порцелански сад за рибни садови има сложена златна цветна композиција низ нејзината елегантна црна застаклена фасада. Соодветна граница со цветни мотиви, подеднакво сложена во дизајнот, го краси отворот на жардиниерот, завршувајќи го неговиот целокупен изглед. Дијаметарот на горниот отвор е приближно 9", совршен за секое домашно растение со мала до средна големина. Појавување на дрвен штанд продаден одделно.

Детали

Избор на клиенти