4pcs агматски салфетки прстени вечера со салфетки прстени за прстенести држачи за божиќни благодарнички забави за свадбата за свадба роденденски декор, сина боја, с?
Свеж

4pcs агматски салфетки прстени вечера со салфетки прстени за прстенести држачи за божиќни благодарнички забави за свадбата за

DEN 2.33

Достапно.

【Добро изработка】 Овие деликатни држачи за салфетки се составени од природен шарен агат камен и метален прстен, сјаен и прекрасен за украсување на вашата трпеза, совршена за празнична забава, свадбени и семејни собири. 【Исклучителна декорација на маса】 Сервитските токи комбинираат овален облик камен со сјаен златен прстен, изгледаат привлечни и луксузни, нивната светла и фантастична боја нема да избледи лесно, давајќи му на каменот повеќе визуелен привлечност и интерес. 【Широка апликација】 Бака од салфетка е погодна за ручек или салфетки за вечера за обична или формална пригода, како што се Божиќ, свадба, семејно собирање, Денот на благодарноста, Нова Година, Денот на спомен, пикник, церемонија на дипломирање, банкет рамномерна, Денот на вineубените, годишнината, датира, датира , и др. 【Упатство за нега】 Оригинален прстен за салфетки со камења има романтичен стил и е здрав за долгогодишна употреба. Нивната мазна површина е многу лесна за чистење, едноставно користете сува или влажна крпа за нежно да ги избришете дамките. (Ве молиме имајте предвид : Секој агат има уникатно камено жито, боја, транспарентност затоа што тие се од природен минерал.). 【Сет од 4 прстени со салфетки】 Секој пакет е достапен во 4 парчиња држачи за прстени од салфетка, големина за агатот е должина од 60-70мм, широк 40-50 мм, додека прстенот назад е во внатрешен дијаметар од 33мм, ширина 5мм, соодветна големина за повеќето салфетки. Должина на парче парче : 60-70мм / 2.36-2,76 инчи. Ширина на парчиња агат : 40-50мм / 1,57-1,97 инчи. Метален прстен надворешен дијаметар : 38мм / 1,49 инчи. Метален прстен Внатрешен дијаметар : 33мм / 1,3 инчи, ширина 5мм / 0,196 инчи. Агат е добар камен за заземјување и има зајакнување и стабилизирачка енергија што ќе ви помогне во вашите дневни задачи. Ве одржува енергични и овластени и ве прави да се чувствувате позитивно и воздигнати. Негативните енергии се распрснуваат и вие сте заштитени од секаков вид негативен напад врз вашето тело, срце, ум и дух. Исто така, агат е добра заштита од лошите соништа. Цврст камен со чист обложен и елегантен дизајн на сина боја. Полиран од обете страни, секое парче е вештачки подобрена боја за да обезбеди стилски, извонреден изглед, обоен во фантастични бои за да му даде на каменот повеќе визуелен привлечност и интерес.

Детали

Избор на клиенти