Ксагер Младински поларизирани спортски очила за сонце за момчиња девојчиња на возраст од 8-14 деца тинејџери Бејзбол мекобол TR90 рамка очила
Свеж

Ксагер Младински поларизирани спортски очила за сонце за момчиња девојчиња на возраст од 8-14 деца тинејџери Бејзбол мекобол

DEN 3.00

Достапно.

Увезени. Пластична рамка. Три ацетат леќи за целулоза. Поларизиран. УВ облога за облога за заштита. Ширина на леќи : 65 милиметри. ? Поларизираните анти-сјајни леќи на Xagger ја подобруваат јасност и го намалуваат напрегањето на очите, обезбедувајќи поголема утеха за вашето дете за време на секоја активност на отворено. ? Дизајн на високи перформанси : Одете повисоко, побрзо, посилно! Младинските поларизирани очила за сонце на Ксагер се дизајнирани за врвни атлетски перформанси и ќе бидат совршени за деца и тинејџери на возраст од 8-14 години. Без разлика дали се носат на или надвор од теренот, тие ќе му дадат ладен спортски допир на која било облека!. ☀ Заштита на UV400 : Помогнете му на вашето дете да ужива во сонцето во текот на целиот ден, без да се грижите за штетните УВ зраци на сонцето! Поларизираниот леќа Xagger има филтер UV400, кој нуди ефективна заштита на UVA и UVB за очите на децата. ? Рамка отпорна на влијанието TR90 - Искусете ја удобноста и издржливоста на рамките за квалитетни рамки на Ксагер! Направено од ултра лесен и флексибилен TR90 со спортски дизајн на завиткување, нашите очила за сонце од бејзбол/мекобол за деца и тинејџери имаат совети што не се лизгаат гумени уши и влошки за носот за дополнителна удобност. ? Оригинално пакување - Добијте ја вашата нарачка во нашата оригинална пакување на производителот на Xager! Одликувајќи се со елегантна кутија за лого и торбичка за микрофибер за чистење и складирање, овие младински спортски очила за сонце ќе направат одлична идеја за подароци без да чинат богатство.

Детали

Избор на клиенти