Monoprice 5MP Bullet HD-TVI Security Camera, моторизирана варифокална 2,8-12mm, 4-во-1, матрица IR 2.0 131ft. Опсег, IP67
Свеж

Monoprice 5MP Bullet HD-TVI Security Camera, моторизирана варифокална 2,8-12mm, 4-во-1, матрица IR 2.0 131ft. Опсег, IP67

DEN 2143.36

Достапно.

Колото BLC ја прилагодува изложеноста така што субјектот е осветлен и јасно видлив.Моторизирани леќи : Вградените моторизирани леќи ви овозможуваат далечински контролирајте ја тавата, навалување и ротација на вашата камера користејќи ја вашата мрежа, компјутер, телефон или таблет. Varifocal леќи : HD -варфокалниот леќа ви овозможува да ја промените фокусната должина и да зумирате или да излезете со автофокус и со варијабилен агол на гледање.0 обезбедува супериорно осветлување и сликање над повеќе традиционални решенија за осветлување на IR. Пристап до апликација и далечинско гледање : Инсталирајте ја камерата на вашата мрежа и користете ја бесплатната апликација за да го следите изворот во живо користејќи го вашиот мобилен уред или вашиот компјутер. 4-во-1 камера : Оваа 4-во-1 камера е компатибилна со HD-TVI, AHD, CVI и CVBS/BNC аналогни DVR. Пристап до апликација и далечинско гледање : Инсталирајте ја камерата на вашата мрежа и користете ја бесплатната апликација за да го следите изворот во живо користејќи го вашиот мобилен уред или вашиот компјутер. Може да осветли на растојанија до 131 стапки во 0 луксузни услови со повеќе униформа изложеност, особено на рабовите на сликата. Varifocal леќи : HD -варфокалниот леќа ви овозможува да ја промените фокусната должина и да зумирате или да излезете со автофокус и со варијабилен агол на гледање. Водоотпорен : Дизајнот со оценка IP67 обезбедува заштита од прашина и вода што влегува, што го прави совршен за апликации на отворено во сите временски услови. Функцијата Матрикс IR 2. Колото BLC ја прилагодува изложеноста така што субјектот е осветлен и јасно видлив.

Детали

Избор на клиенти