Tingley 93255.03 Premier G2 безбедносни чизми со композитни безбедносни пети, 11
Свеж

Tingley 93255.03 Premier G2 безбедносни чизми со композитни безбедносни пети, 11

DEN 1.00

Достапно.

Водоотпорен : Да. Тип на пети : Композитен. Материјал : ПВЦ. Висина : 15 инчи. Боја : Црвена тула. Водоотпорен : Да. Тип на пети : Композитен. Материјал : ПВЦ. Висина : 15 инчи. Боја : Црвена тула. Премиерот на Tingley's Premier G2 е тежок, но сепак исклучително удобен. Единствената мешавина на премиерот на PVC смоли со висока молекуларна тежина и специјализирани адитиви нуди супериорна хемиска отпорност на концентрати на масти, одредени киселини, јаглеводороди, алкалии и други хемикалии. Инјектирање обликувана лесна конструкција обезбедува 100% водоотпорна заштита. Композитниот безбедносен пети се среќава со ASTM F2413 M I/75 C/75 EH и не пренесува ладно или постави метални детектори. Експанзијата за олеснување на теле (CRE) се проширува до 1,5 инчи за поголема удобност на телето. Шеврон-Плус Аутсол обезбедува одлична отпорност на лизгање на влажни загадени и влажни чисти површини и има повеќе материјал за прицврстување за подолг животен век. Дополнителни дебели, отстранливи табани со пертурна перница апсорбираат влага и шок и обезбедуваат извонредна удобност. Подигањето треба да издржи 18.000 волти на 60 Hz за 1 минута без струја на проток или струја на истекување над 1,0 милиампере под суви услови тестирани според лабораториските услови во методот на тестирање F2412.

Детали

Избор на клиенти