Замена на родот за филтрирање на тешки масло за масло за Toyota, Lexus, RAV4, Camry, Tundra, Highlander, Sienna и алатка за приклучок за отстранување на капакот за филтрирање на маслото во ?
Свеж

Замена на родот за филтрирање на тешки масло за масло за Toyota, Lexus, RAV4, Camry, Tundra, Highlander, Sienna и алатка за

DEN 2.67

Достапно.

екселенска завршница - Нашите клучеви за филтрирање на нафта не се градени само цврсти, туку површината се третира со висококвалитетна црна анодизирана завршница за да се спречи корозија. Тој е потрајни од IB1225. Референци за применливи модели - Алатката за отстранување на капакот на филтерот за нафта одговара на повеќето автоматски модели како што се Toyota, Lexus, RAV4, Camry, Tundra, Highlander, Sienna и повеќе возила опремени со мотори од 2,5 L до 5,7 L кои користат систем за филтрирање на нафта во стилот на кертриџ на Toyota. Алуминиумската легура 6065 со одлична завршница ќе го направи клучот да трае вечно.3/8 инчен квадратен клуч.Преларен модели за применливост - Алатката за отстранување на капакот на филтерот за нафта одговара на повеќето автоматски модели како што се Toyota, Lexus, RAV4, Camry, Tundra, Highlander, Sienna и повеќе возила опремени со мотори од 2,5 L до 5,7 L кои користат филтер за нафта во стилот на кертриџ во Toyota, систем. Овој клуч не работи на возила со традиционални филтри за канистер што ги одврзувате и фрлате и не одговара на капачето за филтрирање на моторното масло од 1,8 L.Преларен модели за применливост - Алатката за отстранување на капакот на филтерот за нафта одговара на повеќето автоматски модели како што се Toyota, Lexus, RAV4, Camry, Tundra, Highlander, Sienna и повеќе возила опремени со мотори од 2,5 L до 5,7 L кои користат филтер за нафта во стилот на кертриџ во Toyota, систем. Алуминиумската легура 6065 со одлична завршница ќе го направи клучот да трае вечно.екселенска завршница - Нашите клучеви за филтрирање на нафта не се градени само цврсти, туку површината се третира со висококвалитетна црна анодизирана завршница за да се спречи корозија. фалсификувани од висококвалитетна алуминиумска легура 6051, која може да носи огромен притисок кога ќе ги одвртите исклучително тесните капачиња за филтрирање на маслото Toyota; Изграден да трае и нема да попушти лесно.Warranty - Hisport е бренд кој е специјализиран за делови за автомобили за многу години, така што, нашата компанија е многу сигурна во нашите производи. Овој клуч не работи на возила со традиционални филтри за канистер што ги одврзувате и фрлате и не одговара на капачето за филтрирање на маслото од 1,8 L. Само верувајте дека секој проблем може да се реши со контактирање со услугата на продавачот или услугата на клиентите. Прашајте купете со нашата 1 -годишна услуга за гаранција.Drive - 3/8 инчен квадратен клуч. Durable - Ibetter 64mm 14 Flute Chip Filter Filter Clent Crenk е изработен од 6065 алуминиумска легура, што ќе обезбеди голема моќност за ротирање на екстремно тесната капа на филтерот за масло и не го оштетува пластичното капаче.

Детали

Избор на клиенти