Dailyint Пренослив Јазик Глас Преведувач Уред, Поддршка На 40 Јазици За Патување Учење Шопинг Бизнис Разговор Снимање Преводи
Свеж

Dailyint Пренослив Јазик Глас Преведувач Уред, Поддршка На 40 Јазици За Патување Учење Шопинг Бизнис Разговор Снимање Преводи

DEN 3.33

Достапно.

Фотографирање Превод : Изберете го јазикот што сакате да го преведете и фотографирајте го оригиналниот јазик текст од вашиот мобилен телефон, може да се преведе со голема прецизност. Гласовен Превод : Интелигентна технологија за препознавање глас за да се олесни комуникацијата со вкрстен јазик. Преведете го вашиот говор во висококвалитетен текст на странски јазик и пренесете го во гласовен излез. Двонасочен Домофон Во Реално време : може да се користи за комуникација лице в лице и решавање на комуникациските пречки. Ви дава најсоодветен превод резултати во реално време, брз одговор во секунди. 2.4 G безжична врска : Лесно се поврзува со вашиот мобилен телефон преку бт за неколку секунди, што го прави преводот поудобен и попрецизен. Превод на повеќе Јазици : Поддршка до превод на 40 јазици, секој јазик може да се преведе еден на друг. Карактеристики : Подолго траење на батеријата : Вградена 3,7 V 750m A батерија на полнење, мала потрошувачка на енергија, приклучок и лесно полнење. Мал и исклучителен : големина На Џеб, мал и пренослив, толку удобен за носење каде и да одите.Спецификација : Безжична : 2,4 G Оптичка Оптичка Резолуција : 1200dpi Multilingual : Интелигентен превод на 40 јазици Растојание за Безжичен Пренос : 10mvoice Растојание За Препознавање : 2mcurrent работа : 20mah Battery : 3,7 V 750m A големина на Батерискиот Пакет на Полнење : Приближно. 17.5 * 6.5 * 2.5 цм / 6.9 * 2.6 * тежина на пакетот 1 : Прибл. 139gsupport Јазици Превод : Поедноставен Кинески, Кантонски, Традиционален Кинески (Тајван), англиски (Кина), англиски (Сад), англиски (Велика британија), англиски (Австралија), англиски (Индија), корејски, Јапонски, француски, француски ( Канада), германски, шпански, шпански (МЕКСИКО), Тајландски, италијански, холандски, грчки, португалски, португалски (бразил), руски, arпски (египетски), egпски (Саудискаabбија), Internationalпски Јазик (Меѓународен), Унгарски, романски, Шведски, Чешки, фински, ДАНСКИ, полски, хинди (Индија), турција, виетнам, со кран, Словачка, норвешка, каталонија Хрватски Пакет Листа : 1 * преведувач1 * кабел за полнење100% услуга : освен Производ со Врвен квалитет И врвна услуга, Ние Исто Така Нудиме 100% гаранција за задоволство, Ништо Не Ни Е Поважно Од Вашето Задоволство. Ве молиме слободно контактирајте не доколку имате какви било прашања.

Детали

Wireless:
2.4G Optical
Optical Resolution:
1200dpi
Multilingual:
Intelligent translation in 40 languages
Wireless Transmission Distance:
10m
Voice Recognition Distance:
2m
Current operation:
20mah
Battery:
3.7V 750mA Rechargeable Battery
Package size:
Approx. 17.5 * 6.5 * 2.5cm / 6.9 * 2.6 * 1in
Package weight:
Approx. 139g
Support Languages Translation:
Simplified Chinese, Cantonese, Traditional Chinese (Taiwan), English (China), English (United States), English (UK), English (Australia), English (India), Korean, Japanese, French, French ( Canada), German, Spanish, Spanish (Mexico), Thai, Italian, Dutch, Greek, Portuguese, Portuguese (Brazil), Russian, Arabic (Egyptian), Arabic (Saudi Arabia), Arabic Language (international), Hungarian, Romanian, Swedish, Czech, Finnish, Danish, Polish, Hindi (India), Turkey, Vietnam, with Cran, Slovakia, Norway, Catalonia Croatia
Package list:
1 * Translator:
1 * Charging Cable:
100% SERVICE:
Apart from product of premium quality and top service, we also offer 100% satisfaction guarantee, nothing is more important to us than your satisfaction. Please feel free to contact us if you have any question.

Избор на клиенти