Силиконски Стаклен Сад За Истекување Геоде 10мл 1цт-Стаклен Силиконски Сад-Силиконски Сад Во Форма На Скапоцен Камен Со Стаклена Тегла За Складирање Вметнете-Стакл?
Свеж

Силиконски Стаклен Сад За Истекување Геоде 10мл 1цт-Стаклен Силиконски Сад-Силиконски Сад Во Форма На Скапоцен Камен Со Стаклена

DEN 111.84

Достапно.

Капаците на нашите хибридни стаклени силиконски тегли се двојно засилени за да се осигураат дека создаваат заптивка отпорна на истурање за да спречат какво било истекување. Геодата е водоотпорна, херметичка и супер отпорна на топлина кога капакот е прицврстен. Ова е триделен производ, доаѓа со стаклена тегла од 11 мл која е обвиткана во шестоаголен силиконски ракав со силиконски цврст капак на заптивката. Сакате да ја покажете својата скривалиште на вашите пријатели, но не сакате да го контаминирате вашиот производ? Проблемот е решен! Силиконската тегла Геоде стакло има триаголни прозорци на силиконскиот ракав што ви овозможува да ги видите производите внатре без да мора да го отворате капакот. Карактеристики Хибрид Геодата ги комбинира чистите вкусови на силно, боросиликатно стакло со издржливоста на одделението за храна, силикон излечен од платина во еден контејнер за повеќекратна употреба кој е 100% нетоксичен и без олово. Фрлете го веднаш во машина за миење садови или извадете ја внатрешната стаклена тегла од 11 мл од нелепливиот силиконски ракав и капак и натопете ги сите три парчиња во изопропил алкохол за тврдоглави неред. Теглите За складирање На Геода Се во форма на Скапоцен Камен, едностраниот сад 6 е чекор напред од просечниот кружен сад. Содржината се чува безбедна со капакот со двојни гребени кој е водоотпорен, херметички и отпорен на топлина кога е заклучен на своето место. Зошто да изберете еден или друг кога ќе можете да ги имате и двете? Бидете први на следниот чад од чад што ќе го извадите Овој Скапоцен Камен на производот. Геодата е супер лесна за чистење, само ставете ја во машина за миење садови кога му треба освежување. Постојат два начина за чистење, можете да ја отстраните стаклената тегла од силиконскиот ракав и да ги натопите сите три парчиња во изопропил алкохол. Лесните процеси на чистење ви овозможуваат повторно да ги наполните контејнерите За складирање Геода со бренд ew производ како што сакате. Истекувањето користи само врвни материјали за линијата кога го прави нашиот единствен производ. Можете исто така да ги ставите сите три одделни делови од вашиот сад во машината за миење садови.

Детали

Избор на клиенти