ДИПЕР Вискоза Од Бамбус Бебешки Пелени Со Големина 5 + 18 Пакувајте Влажни Марамчиња | Чесни Состојки | Направени Со Растителна Основа* Материјали | Хипоалергично За Ч
Свеж

ДИПЕР Вискоза Од Бамбус Бебешки Пелени Со Големина 5 + 18 Пакувајте Влажни Марамчиња | Чесни Состојки | Направени Со Растителна

DEN 299.20

Достапно.

ПАКЕТ И ЗАЧУВАЈ : Содржи Пелени со Големина 120 5 за бебиња 27+ фунти и 18 пакувања влажни марамчиња. ВИД НА БЕБЕ : Искуство растителна основа* пелени за еднократна употреба наменета за чувствителни новороденче, preemie, и дете кожата. Надворешните и внатрешните слоеви се направени со 100% Вискоза од Бамбус за подобрена удобност, супериорно фитил и максимално задржување на течности. РАСТЕГЛИВ, МЕК, УДОБЕН : Неверојатно мек на допир, абсорбента и смислено направен со чесни состојки. Тие се чувствуваат повеќе како јога-панталони отколку конвенционалните пелени со речиси долна облека. АБСОРБЕНТА, БЕЗБЕДНА, РАЗНОВРСНА : Сертифицирана според највисоките стандарди за безбедност на потрошувачите ОЕКО-ТЕКС. Клинички тестирани и 5-ѕвезда оценети од дерматолози. Одлично како алтернатива за платнена пелена, за момчиња и девојчиња за обука на тенџере, ноќна заштита и време на повивање. ОДГОВОРЕН И НАПРАВЕН СО РАСТИТЕЛНИ МАТЕРИЈАЛИ : Нашите пелени за новороденчиња се избор на родителите затоа што се направени без хлор, латекс, алкохол, парфеми, пвц, лосиони, тбт, парабени, сулфати и фталати. Тие се непечатени, без мирис, хипоалергични и без суровост за да ја заштитат следната генерација. Содржи Пелени со Големина 120 5 за бебиња 27+ фунти и 18 пакувања влажни марамчиња.

Детали

Избор на клиенти