Креалитет Надградба 3д Печатач Делови Мк8 Екструдер Алуминиумска Легура Блок Боуден Екструдер 1,75 мм Филамент За Креалитет 3Д Enер 3, Prер 3 Про, Enер 5/5 Про, ЦР-7, ЦР-8, ЦР-10,
Свеж

Креалитет Надградба 3д Печатач Делови Мк8 Екструдер Алуминиумска Легура Блок Боуден Екструдер 1,75 мм Филамент За Креалитет

DEN 1.67

Достапно.

Оригинална Храна За Алуминиумски Погон ЗА Креалитет 3 D CR-7, CR-8, CR-10, CR-10 S4, CR-10 S5, таа е стабилна и издржлива. Комплет за напојување со екструдер MK8, може да ги замени акрилните делови НА CR-10, CR-10 S4, CR-10 S5. Целосна Метална Алуминиумска Легура. Се користи за влакно од 1,75 мм. САМ алуминиумски блок, треба да се соберат сами. Добредојдовте Во Списокот СО Пакети За 3д Печатење Креалити : монтажа завртки алуминиум мк8 екструдер рамка,со досадно дупка за внесување Черупка Пролет Месинг екструдер погонска опрема 35 мм долг тефлон водич за внесување. (го држи влакното подалеку од Шипката З-завртка) Специјално поставување На Цевката Боуден (подобрено преку залиха) за сите влакна од 1,75 мм.

Детали

Избор на клиенти