МАЛО_ЛАКИ_СТОРЕ Пет Летна Облека Памучна Кошула Со Пруги Врвна Маица За Кученце Маица За Мало Средно Куче Мачка Момче Девојче Со Блинг Црвено Срце Јорки Чивава Обле
Свеж

МАЛО_ЛАКИ_СТОРЕ Пет Летна Облека Памучна Кошула Со Пруги Врвна Маица За Кученце Маица За Мало Средно Куче Мачка Момче Девојче

DEN 1025.60

Достапно.

Направено со лесна ткаенина од памучна мешавина која е удобна и дише за секојдневно носење или за специјални прилики во текот на потоплите пролетни и летни месеци. Лесен дизајн на пуловер за да можете лесно и удобно да го облечете и соблечете вашето кученце. Достапно во повеќе големини за да бидете сигурни дека ќе го добиете вистинското вклопување за вашето кученце. Високиот исечен стомак помага да се избегнат неред. Ткаенината што лесно се мие ви овозможува само да ја фрлите во машината за перење и да ја исушите на ниско ниво кога му треба чистење. Оваа кошула XS ДО XL е наменета само за екстра мали /мали кучиња и мачки, ве молиме измерете го вашето куче пред да нарачате, благодарам. Како да ја измерите големината на кучето? Градите : измерете го најгустиот дел од градите, додадете 2~3 СМ ќе биде подобро. (Обично зад двете нозе) Должина : осигурајте се дека вашето куче стои правилно, не седи или лаже. Измерете долж ' рбетот на кучето од основата на вратот до 5 СМ пред основата на опашката. Вратот : обемот на вратот, додадете 2~3СМ ќе биде подобар. Забелешка : ако вашето куче е големи гради, долга коса или на високиот крај на големината, може да нарачате следната поголема големина за да обезбедите удобно вклопување. Раса Препорачуваат : (само за повикување) : Големина XXS,XS : чаша за чај, маче,кученце,чивава ( тежина под 2lbs/1kg) Големина S,M,L : мачка,кученце,чивава, померанец, малтешки, јоркширски териер (тежина 3-10lbs/1,5-4,5 кг) Големина XL.XXL : играчка пудлица,папилон,ших цу,Мини ДОБЕРМАН,бихон фриз,пекинезе,јаскек расел териер,минијатурен шнауцер,мопс(Тежина 11-20лбс/5-9кг) препорачаната тежина е само за повикување, ве молиме љубезно направете мерење на вашето куче пред купување,благодарам.

Детали

Избор на клиенти