110в 1600в Професионални Пвц Кровни Алатки За Заварување Комплет За Топлински Пиштол Пластичен Заварувач Пиштол За Заварување Со Топол Воздух Со Ролки За Покривање С?
Свеж

110в 1600в Професионални Пвц Кровни Алатки За Заварување Комплет За Топлински Пиштол Пластичен Заварувач Пиштол За Заварување

DEN 4784.00

Достапно.

[Спецификации] : Напон : 120 V; Моќност : 1600 W; опсег На Фреквенција : 50 Hz-60 Hz; температурен опсег : 68°F-1300°F / 20°C-700°C; волумен На Воздух : прибл. 250л/мин; Статички притисок : прибл. 3000pa; ниво на емисија На Бучава : 67d B; класа На Заштита : II (двојна изолација) ; Големина : 90mm x 360mm, рачка 55mm; Тежина : 1,3 kg со кабел за напојување по топлински пиштол;. [Апликација] : Поправка на церади И шатори запечатување рекламни банери; Заварување пвц винил платформа подни облоги и линолеум; Заварување пвц / ТПО / ЕПДМ еднослојни кровни мембрани; Заварување на технички текстил; заварување езерце фолија облоги; Заварување базени. [Комплет вклучува] : 1 парчиња х пиштол за заварување Со Топол воздух (120 V / 1600 W) ; 1 парчиња x заменски грејни елементи со мика цевка; 1 парчиња x 45mm силиконски ролери за цвест; 1 парчиња x 28mm силиконски валјак за цвест; 1 парчиња x 6mm месинг валјак за денар; 1 парчиња сонда за тестер на x Цвест, пластична рачка; 1 парчиња x жичана четка, пластична рачка; 1 парчиња х 10" (250мм) тешки НОЖИЦИ ЗА ПОКРИВИ; 1 парчиња х Нож За Ајкула за покриви; 1 парчиња х 10 парчиња прави сечила; 1 Парчиња х 10 парчиња сечила за куки; 1 Парчиња Х 40мм рамна млазница за заварување;. 1 парчиња х 20мм Рамна млазница за заварување; 1 парчиња х 20мм 60 ° Аголна Млазница; 1 парчиња х 20мм 90 ° Аголна Млазница; 1 парчиња х 5мм Тркалезна млазница за заварување 1 парчиња х 5мм млазница за заварување Со Тркалезна брзина; 1 парчиња х Пластична кутија за носење. [Гаранција] : една година гаранција, не вклучуваат топлински елемент. Индустрија Стандардна Рачна Алатка За Топол Воздух Моќна, мала и мала тежина, Ergономска Рачка, Професионален пвц винил пиштол за заварување ги вклучува сите додатоци за тротоарите. Прилагодлив топол воздух од 68°F-1300°F / 20 ° F / 700®, пиштол за заварување со топол воздух со Приклучок ЗА винил под во САД, како што се безбедносни подови во болници,медицински центри,стоматолошки операции,за чист беспрекорен завар. НЕ прилагодувајте го копчето за температура на " 0 " откако ќе работите, директно исклучете го прекинувачот, одложете 5 минути исклучување за ладење на пиштолот за топол воздух.

Детали

Избор на клиенти