6ВЕЈ Стил НА ЕУ 230/400в Минијатура, Прекинувачи Минијатурни Прекинувачи Заштита ОД Истекување На Прекинувачот 63а 30ма РЦД + 6МЦБ СЕГ-ЕУ
Свеж

6ВЕЈ Стил НА ЕУ 230/400в Минијатура, Прекинувачи Минијатурни Прекинувачи Заштита ОД Истекување На Прекинувачот 63а 30ма РЦД

DEN 3.33

Достапно.

Практично и водоотпорно : дизајн на Тока, притиснете за отворање, удобен и брз, заштедете време и имате подобар водоотпорен ефект. Панел со висока јачина : панелот е изработен од изолационен материјал отпорен на топлина и само-гаснење, а телото на кутијата е изработено од СТОМАЧНИ МУСКУЛИ, кои имаат висока јачина, отпорност на удар и отпорност на оксидација. Може да се користи на отворено : водоотпорен рејтинг IP65, без страв од ветер и дожд, може да ги задоволи потребите за надворешна употреба, водоотпорен и отпорен на дожд, силен и издржлив. Долготрајна употреба : запечатувачкиот гумен прстен е изработен од компјутерски материјал, ја зајакнува отпорноста на корозија на заптивниот прстен, водоотпорен и подолг век на траење. Заштита од краток спој : Обезбедете заштита од прекумерна струја и заштита од краток спој, погодна за дома/фабрика/на отворено. Функција : 1. Дизајн на тока, притиснете за отворање, удобен и брз, заштедете време и имате подобар водоотпорен ефект 2. Панелот е изработен од изолационен материјал отпорен на топлина и самогаснувачки материјал, а телото на кутијата е изработено од СТОМАЧНИ МУСКУЛИ, кои имаат висока јачина, отпорност на удар и отпорност на оксидација 3. ИП65 водоотпорен рејтинг, без страв од ветер и дожд, може да ги задоволи потребите за надворешна употреба, водоотпорен и отпорен на дожд, силен и издржлив 4. Гумениот прстен за запечатување е изработен од компјутерски материјал, ја зајакнува отпорноста на корозија на заптивниот прстен, водоотпорен и подолг век на траење 5. Обезбедете заштита од прекумерна струја и заштита од краток спој, погоден за Дома/фабрика/Надворешна Спецификација : Тип На Ставка : Минијатурен Модел На Прекинувач : SEG-EU 6way Одделение За Заштита НА Школка : Ip65 Номинален Напон : 230/400v Материјал За Школка : ABS+Компјутер Опсег На Примена : Почетна/фабрика/Надворешна Намена : Прекумерна заштита И Прекинувач За Истекување на заштита од краток спој : 63a 30m A RCD + 6 MCB Воздух прекинувач : 2x6a+3x16a+32a пакет листа : 1 x Минијатурен Прекинувач.

Детали

Item Type:
Miniature Circuit Breaker
Model:
SEG-EU 6WAY
Shell Protection Grade:
IP65
Rated Voltage:
230/400V
Shell Material:
ABS+PC
Scope of Application:
Home/factory/outdoor
Purpose:
Over current protection and short circuit protection
Leakage Switch:
63A 30mA RCD + 6MCB
Air Switch:
2x6A+3x16A+32A
Package List:
1 x Miniature Circuit Breaker :

Избор на клиенти