Стејплер на рачни рачки, бел степлер за хартија од бела хартија, машина за затегнување, еколошка ABS за канцеларија со удобна рачка лесна за работа на училиште
Свеж

Стејплер на рачни рачки, бел степлер за хартија од бела хартија, машина за затегнување, еколошка ABS за канцеларија со удобна

DEN 1.33

Достапно.

Употребата на силен еколошки материјал ABS го прави попривлечен. Безбеден и еколошки спојник без вежби, нов концепт во областа на Стејплерс, можете да го користите во секоја пригода, а децата не мора да се грижат да ги повредат рацете. Дизајн на структура за заштеда на трудот, ниту еден главен дел не е еколошки. Безбедно работење, не грижете се да бидете повредени од игла. Лесно може да ја одреди позицијата за врзување, ергономската рачка е удобна за зафаќање и погодна за операција со една рака. Карактеристики : 1. Дизајн на структура за заштеда на трудот, ниту еден главен дел не е еколошки 2. Безбедно работење, не грижете се да бидете повредени од игла 3. Безбеден и еколошки спојлер на Stapless, нов концепт во областа на Staplers, можете да го користите Во секоја прилика, а децата не мора да се грижат да ги повредат рацете. 4. Лесно може да ја одреди позицијата за врзување, ергономската рачка е удобна за зафаќање и погодна за операција со една рака. 5. Употребата на силен еколошки материјал ABS го прави попривлечен спецификација : Состојба : 100% сосема нова обврзувачка дебелина : 8 страници 70 G хартија Факултативна боја : бела, сина, розова, зелена, пурпурна листа на пакети : 1 * машина за затегнување (бр. главен).

Детали

  :
Condition:
100% Brand New
Binding Thickness:
8 Pages 70g Paper
Optional Color:
White, Blue, Pink, Green, Purple
  :
Package List:
 
1 * Stapling Machine(no staple)  :

Избор на клиенти