Перисталтичка пумпа, единечна пумпа за минијатурна пумпа за перисталтичка пумпа за циркулаторна пумпа од 100 до 240V
Свеж

Перисталтичка пумпа, единечна пумпа за минијатурна пумпа за перисталтичка пумпа за циркулаторна пумпа од 100 до 240V

DEN 1.67

Достапно.

Лесно за расклопување на главата на пумпата за лесна замена и лесно одржување. Дизајн на висина на дупка, лесен за виси, добро за дисипација на топлина. Интелигентна светлина за потсетник за да го знаете статусот на пумпата во реално време. Дизајн на едно копче, прилагодување на протокот е поудобно. Структура на три тркала, умерена пулсираност, прецизна стапка на проток, низок шум. Спецификација : СОСТОЈБА : 100% бренд Newуитим Тип : Перисталтички PUMPINPUT напон : 100-240 V (за глобална употреба) Опционален приклучок : американски приклучок, приклучок за Велика Британија, AU Plug, EU Plugutput Voltage : 24 V 1 ADC мотор : 12 VNumber на главите на пумпата : 1 (сингл Глава на пумпа) Пулсираност : Три ролери, мали пулсирачки модели : G728-1-1, G728-1-2, G728-1-3optional опсег на проток : (користена вода како тест раствор, само за референца) 10-33ml/мин (мин (мин (мин (мин (мин. G728-1-1) 22-85ml/мин (G728-1-2) 40-160ml/мин (G728-1-3) Опционална пумпа за цевка Големина : 1мм* 3мм (внатрешен дијаметар* надворешен дијаметар) (G728-1- 1) 2мм* 4мм (внатрешен дијаметар* надворешен дијаметар) (G728-1-2) 3mm* 5mm (внатрешен дијаметар* надворешен дијаметар) (G728-1-3) : Список на пакети со силиконски цевки со храна од одделение за храна : 1 x перисталтска пумпа1 x адаптер1 x продолжена цевка (1 метар) Белешка : Ве молиме, направете белешка ако ви треба адаптер за приклучок.

Детали

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Peristaltic Pump
Input Voltage:
100-240V (for global use)
Optional Plug:
US Plug, UK Plug, AU Plug, EU Plug
Output Voltage:
24V 1A
DC Motor:
12V
Number of Pump Heads:
1 (single pump head)
Pulsation:
Three rollers, small pulsation
Optional Models:
G728-1-1, G728-1-2, G728-1-3
Optional Flow Rate Range:
(Used water as test solution, for reference only)
10-33ml/min(G728-1-1):
22-85ml/min(G728-1-2):
40-160ml/min(G728-1-3):
Optional Pump Tube Size:
1mm*3mm (inner diameter* outer diameter) (G728-1-1):
2mm*4mm (inner diameter * outer diameter) (G728-1-2):
3mm*5mm (inner diameter* outer diameter) (G728-1-3):
Speed Regulation Type:
Stepless speed regulation
Pump Head Material:
Engineering plastic
Pump Tube Material:
Food grade platinum vulcanized silicone tube
Package List:
1 x Peristaltic Pump:
1 x Adapter:
1 x Extension Tube (1 meter):
Note:
Please kindly make a note if you need any plug adapter.:

Избор на клиенти