Shree Diamond 1CT-50CT Dradiant Cut безбоен VVS1 Clarity Moissanite Loose Diamond Gemstone за правење накит како прстен за ангажман, свадбена лента, обетка, нараквица, приврзок, ѓердан
Свеж

Shree Diamond 1CT-50CT Dradiant Cut безбоен VVS1 Clarity Moissanite Loose Diamond Gemstone за правење накит како прстен за ангажман,

DEN 671.84

Достапно.

Име на бренд : - Шри Дијамант, Тип на производ : - Рачно изработен моисанит, форма : - зрачна форма. Оценка на јасност : vvs1, оценка на боја : боја на шампањ, сјај : одлична, форма : кружен ангел брилијантен пресек, материјал : moissanite diamond, камен Make : висок квалитет, тип : рачно изработен moissanite. Тестирајте 100% позитивно со тестер за моисанит или дијаманти. Висококвалитетен брилијантен пресечен крој за рунда, моисанит дијамант совршен за обетка, прстен за ангажман, ветувачки прстен. Моисанит може да го положи тестот на селекторот на дијаманти, никој не може лесно да разјасни и да биде сигурен дека е дијамант или моисанит. Diamond & Moissanite го има истиот процес за полски дијамант како рачно. Каратот е традиционална единица за мерење за тежина на дијамант. Моисанит не се мери во карати затоа што тежи приближно 10-12 проценти помалку од дијамантот, обично се мери во должина, ширина или дијаметар. Единицата е во милиметри. Моисанит што е вистинска лабораторија создадена симулиран дијамант и ова е еден од најдобрите алтернативни производи со дијаманти со 10 пати пониска цена на пазарот до денес. Diamond & Moissanite ја одржува својата јасност и искра во текот на целиот живот. Зошто да купите Моисанит над дијамант? ● Моисанит е пријателски за џеб, тој е 1/10 од цената на дијамантот. ● Моисанит е без конфликт и еколошки, како дијамант може да биде дијамант во крв и не е еколошки. ● Нема поголема вредност на препродажба на дијамант, во Моисанит, не мора да се грижите. ● Ако Моисанит, можете да носите различен накит секој ден по иста цена како и природниот дијамант.

Детали

Избор на клиенти