Aceteel 1 7/16 -12 UN Round Die, Thread Dight Machine Die 1-7/16 x 12 UN
Свеж

Aceteel 1 7/16 -12 UN Round Die, Thread Dight Machine Die 1-7/16 x 12 UN

DEN 3.00

Достапно.

【Големина на умирање на низата】 Надворешен дијаметар : 2,56 "/65.00мм. Дебелина : 0,55" /14,00мм. 【Карактеристики】 Остра и тврда нишка за прислушување, добра прецизност. Дупка за отстранување на чипови со голем капацитет, извадете го мазниот чип. Конусна дупка за заклучување силно заклучување. 【Апликации】 Правијте ги или исчистете ги надворешните навои, широко користени во поправка на навој и друга обработка. Погоден за челик, железо, алуминиум, бакар и други метали. 【Висок квалитет】 Направено од високо квалитетен легура челик, интегрирана технологија за обработка на обработка на обработка, чиста нишка и добра цврстина. 【Пакет вклучуваат】 1 компјутер 1 7/16 "-12 Он круг умре. 【Нишка за умирање】 Надворешен дијаметар : 2,56" /65.00мм. Дебелина : 0,55 "/14,00мм. 【Карактеристики】 Остана и тврда нишка за прислушување, добра прецизност. Дупка за отстранување на чипови со голем капацитет, отстранување на мазен чип. Поправка и друга обработка. Погоден за челик, железо, алуминиум, бакар и други метали. 【Висок квалитет】 Направено од висококвалитетен легура челик, интегрирана технологија за обработка на обработка, чиста нишка и добра цврстина. 【Пакетот вклучува】 1 ПК 1 7/16 „-12 Он круг умре. Големина : 1 7/16 "-12 Он круг умре. Насока на сечење : десна рака. Материјал : Алуминиумска алатка челик. Тркалезна нишка Умираат : Крајните умирања се погодни за навојување на општа намена, широко користени во поправка на конец или чистење на надворешната нишка. Користете ја користете Предлози : 1. Проверете ја спецификацијата и надворешниот дијаметар на умирање и опсегот на стегање на клучот за умирање за да се осигурате дека тие се совпаѓаат. Изберете соодветен шрафцигер за да ги одвртите завртките за фиксирање на главното тело на клучот за умирање. 2. маслото за подмачкување треба да се примени при сечење, соодветно масло за подмачкување е погодно за сечење или ладење, олеснување на сечење, може да помогне да се прошири животниот век дупката за чипови.

Детали

Избор на клиенти