Gearwrench T10 x 4 Torx Двојна материјал шрафцигер - 80024H
Свеж

Gearwrench T10 x 4 Torx Двојна материјал шрафцигер - 80024H

DEN 143.84

Достапно.

Ергономската рачка со двојни материјали со три-лобус обезбедува оптимален биланс на јачина и ефикасност. Дизајн на рачка „Брзина зона“ за побрза ротација во апликации со низок вртеж. Двојната материјална рачка нуди поудобно зафат и повисоки перформанси. Не-лизгачки црн оксид врв за посигурно вклопување во прицврстувачот. Ласерските лопати се гравираат со број и големина за брза идентификација. Дизајн на рачка „Брзина зона“ за побрза ротација во апликации со низок вртеж. Ергономската рачка со двојни материјали со три-лобус обезбедува оптимален биланс на јачина и ефикасност. Рачката отпорна на нафта и растворувач обезбедува подолг век на траење на алатката. Hex Bolster за подобар зафат и повеќе вртежен момент (на избрани големини и стилови). Не-лизгачки црн оксид врв за посигурно вклопување во прицврстувачот. Gear Wrench обезбедува професионални автомобилски технологии и индустриска механика целосен избор на шрафцигер за да се постигне скоро за секоја работа. Тие се достапни индивидуално или во една од нашите многу специјално избрани сетови. Од стандардните стилови на Слоти и Филипс до шрафцигерите дизајнирани за високо специјализирани намени, ги имаме најновите во иновативни, висококвалитетни производи за побарувачки професионалци. Нашите шрафцигери даваат совршена комбинација на квалитетни материјали, балансиран ергономски дизајн, издржливост и прецизност. Силните челични вратила од легура се спротивставуваат на корозијата и имаат совети за црн оксид за максимално пренесување на вртежниот момент. Рачките со двојни материјали со три-лобус се удобни и отпорни на нафта/растворувач и многумина го карактеризираат нашиот ексклузивен дизајн на „брзината зона на брзината“ за побрзо вртење.

Детали

Избор на клиенти