Mierенски женски пешачки шорцеви со 7 џебови со патенти Брзо суво лесен камп за кампување на отворено, рипстоп најлон
Свеж

Mierенски женски пешачки шорцеви со 7 џебови со патенти Брзо суво лесен камп за кампување на отворено, рипстоп најлон

DEN 607.84

Достапно.

88% најлон, 12% спандекс. Увезени. Затворање на патент. Машинско миење. Издржани шорцеви за пешачење - ткаенина за перформанси отпорни на абразија има издржлива завршница на отфрлање на вода (DWR) што се спротивставува на вода и дамки. Миер секогаш правеше одлични шорцеви за искачување, карпа или кањонеринг каде грубите карпи можат да грабнат и да ја фаќаат облеката. Брзо суво искачување карго шорцеви - патент -водоводна мифлекс ткаенина развиена од миер, лесна, дишење, влага на фитили и се суши брзо за да ве одржи ладно и свежо на патеката. Поместете слободно - 4 -насочен стрип -рипстоп најлон испорачува удобност за дишење и целосен опсег на движење. Плус Gusseted Clotch ја олеснува слободата на движење за зголемена удобност. Рационализираната делумна еластична лента за половината обезбедува удобно вклопување што не се лизга. Широката јамка на ременот опфаќа повеќето ремени. 7 Функционални џебови - Дозволете ви да залепите мапа, компас, енергетска лента и други предмети, сите без потреба да копате во вашиот пакет. Бидете сигурни дека шорцевите за пешачење во Миер имаат доволно простор да залепат сè што сакате да останете достапни додека сте на патеката. 9 „Шорцеви за кампување на отворено - Погодно за рекреативно одење на отворено како тропски зголемувања, планинарење, кампување, патување, искачување, плажа, патување, секојдневно, итн. Лесна нега - машина за перење.

Детали

Избор на клиенти