Donic -Schildkröt Carbotec 7000 табела тениски рекет, јаглерод, конкавна рачка, сунѓер од 2,3 мм, лига подлога - ITTF, 758216
Свеж

Donic -Schildkröt Carbotec 7000 табела тениски рекет, јаглерод, конкавна рачка, сунѓер од 2,3 мм, лига подлога - ITTF,

DEN 3.00

Достапно.

„Carbotec 7000“ со својата 100% содржина на јаглерод е „турбо верзија“ на оваа линија на производи, така да се каже - овој рекет навистина е во своја класа во сегментот на готови ракети и ја карактеризира најдобрата можна опрема во секој детал. Дониќ ужива во светски репутација во сегментот на натпреварот за тениски табели и е снабдувач на многу добро познати врвни играчи, ИА. Сет содржи : лилјак табела-тенис. Карактеристики на ултра-премиум „лига“ облога и сунѓер дебел 2,3 мм за максимално забрзување на топката и обезбедува иста мерка одличен зафат, така што сите техники за играње. Доник-ШилдКрит денес е неспорен лидер во тенисот за лежење на табели во Централна Европа. Дима Овтхаров, кој е # 1 најдобар играч на светската ранг -листа на ИТТФ (статус : јануари 2018). Дизајнирано во Германија, производството се одвива под строго управување со квалитетот. Високо -технолошки јаглероден материјал = посилен и отпорен на искривување од традиционалните дрвени лилјаци. Традиционалниот германски бренд Schildkröt е основан на пазарот повеќе од 100 години и се смета за пронаоѓач на табела тенис.Иновативни тениски линиски лилјаци во Ниво 7000 Премиум квалитет направен од 100% јаглерод за навредлива и бескомпромисна напаѓачка игра. Тип на играч : „Напад плус“ (многу навредлива напаѓачка игра) - Систем за лесен избор> Брзина : 120, Спин : 120, Контрола : 60. Висококвалитетна QRC „Лига“ гума со дебелина на сунѓер од 2,3 мм за голема брзина на офанзивна игра (подебел сунѓер, толку повеќе само-забрзување и моќност ја има лилјакот), го одобри ITTF. Висококвалитетна QRC „Лига“ гума со дебелина на сунѓер од 2,3 мм за голема брзина на офанзивна игра (подебел сунѓер, толку повеќе само-забрзување и моќност ја има лилјакот), го одобри ITTF. Играчот доживува целосно ново чувство на игра. Тип на играч : „Напад плус“ (многу навредлива напаѓачка игра) - Систем за лесен избор> Брзина : 120, Спин : 120, Контрола : 60.

Детали

Избор на клиенти