Autoutlet 3-во-1 мед рефрактометар за мед влага, Брикс и Баум, 58-90% опсег на скала од Брикс, тестер за влага со мед со АТЦ, идеален за мед, млеко, шеќерен сируп, овошен џем и ме
Свеж

Autoutlet 3-во-1 мед рефрактометар за мед влага, Брикс и Баум, 58-90% опсег на скала од Брикс, тестер за влага со мед со АТЦ,

DEN 351.84

Достапно.

【Autoutlet 3-во-1 мед рефрактометар】 Autoutlet 3-во-1 мед рефрактометар може да измери три индекси истовремено : мед влага/ брикс/ baume. Ние нудиме упатства за кориснички и упатства за калибрација. Рефрактометарот е исто така компактен по големина и светлина во тежина, што го прави погодно да се носи наоколу. Тој е здрав и издржлив со главното тело на алуминиумска легура. 【Широка апликација】 Наменет е за тестирање на мед и други течности поврзани со шеќер, како што се млеко, шеќерен сируп и овошен џем.

Детали

Избор на клиенти