Sas66519 Сас Безбедност Гавран Во Прав Слободен Црн Нитрил Ракавици-X Големи
Свеж

Sas66519 Сас Безбедност Гавран Во Прав Слободен Црн Нитрил Ракавици-X Големи

DEN 2.67

Достапно.

Прашок слободен нитрил. Исклучителна отпорност на триење и пункција. Амбидекстрозен. Текстура зафат. Екстра Голем. Сас 66519 Гавран Во Прав-Бесплатни Црни Нитрилни Ракавици За Еднократна употреба-5 Кутии од 100 Ракавици (Екстра Големи) Сас Безбедносни Ракавици за Гавран се ракавици за еднократна употреба, без прав. Направени од нитрил наместо од латекс, овие ракавици се совршени за оние кои страдаат од алергија на латекс. Нитрилот е исто така синтетичка гума, што ја прави три пати поотпорна на пункција од просечната безбедносна ракавица. Тие се со дебелина од 6 мил и се амбидекстрозни со текстура зафат и манжетна со монистра. Како и сите производи на сас, тие обезбедуваат супериорна заштита секаде каде што е потребно. Ракавиците Сас Равен се црни за да помогнат во криењето на нечистотијата и нечистотијата. Ако сакате најдобар ракавица за секоја работа, секој пат, Сас Безбедност Гавран Ракавици се ракавици за вас! Предупредување : овој производ може да ве изложи на хемикалии кои [се] познати на Државата Калифорнија за да предизвикаат рак и вродени дефекти или друга репродуктивна штета.

Детали

Избор на клиенти